Nasze propozycje.

*

KINO

W najbliższy czwartek , 23 kwietnia, zapraszamy na ostatni pokaz wiosennej edycji Polish Cinema for Beginners. Finałem 4. sezonu przeglądu będzie „Do widzenia, do jutra” – kameralna opowieść Janusza Morgernsterna ze znakomitą muzyką Krzysztofa Komedy. 

Gdańsk końca lat pięćdziesiątych. Student Jacek (Zbigniew Cybulski) poznaje śliczną córkę francuskiego konsula, Margueritte (Teresa Tuszyńska). Wprowadza ją w skupioną wokół studenckich klubów i kabaretów artystyczną bohemę miasta i coraz bardziej się w niej zadurza. Jednak czy ich niewinny flirt ma szansę przerodzić się w coś więcej? Czy uczucie przetrwa chociażby do… jutra? „Do widzenia, do jutra” to debiut reżyserski Morgensterna. Tło wydarzeń, o których opowiada film, stanowią autentyczne wątki z życiorysu Zbyszka Cybulskiego, współzałożyciela, reżysera i aktora gdańskiego kabaretu studenckiego Bim-Bom. W romantyczną przygodę, twórcy wpletli sceny realizowane w prawdziwych gdańskich piwnicach studenckich, próbując w ten sposób utrwalić niepowtarzalne zjawisko drugiej połowy lat 50. – pragnęli wyrazić stan ducha, tęsknoty ówczesnej młodej inteligencji.

Więcej o tym niezwykłym filmie dowiemy się od Jakuba Majmurka, publicysty i dziennikarza filmowego i doktoranta w SNS PAN. Wprowadzi widzów w kontekst filmu i weźmie udział w dyskusji po projekcji, którą poprowadzi Adam Kruk, filmoznawca i krytyk filmowy, odpowiedzialny za program przeglądu.

Najbliższy pokaz Polish Cinema for Beginners odbędzie się 23 kwietnia w Kinie Nowe Horyzonty o godzinie 19:00. Bilety, w cenach 16 zł i 13 zł (ulgowe).

Do widzenia do jutra 1

*

KONCERT

Wieczór muzyczny z Andrzejem Waśniewskim zawsze pełen jest niespodzianek muzycznych i zacnych gości. Tym razem bardzo specjalnym gościem będzie znakomita, jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna Katarzyna Mirowska.

piątek, 24 kwietnia, godz. 21
Collosseum Jazz Cafe
ul. Piotra Skargi 18a
Bilety: 10 zł

kasia

*

WYŚCIGI

Już w ostatnią niedzielę kwietnia Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice rozpoczyna nowy sezon. Zobaczymy 7 gonitw, w których wystartuje 56 koni.

Jak zwykle czeka nas końska dawka emocji!
A poza nimi
– pyszne jedzenie – grille, food trucki, naleśniki, lody i wiele innych
– dmuchane zamki
– plaża z leżakami
– przejażdżki na kucykach

Ma być słonecznie. Wstęp oczywiście bezpłatny!

niedziela, 26 kwietnia, godz. 14.15
WTWK Partynice
ul. Zwycięska 2

wyscigi

*

Zebrał | Daniel E. Groszewski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSportowy raport #42 (21.04.2015)
Następny artykułEuropejskie Wyzwanie Rowerowe Wrocław! #KrecDlaWro
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.