Nasze propozycje na najbliższą przyszłość. Tym razem wszystkie trzy… teatralne.

*

TEATRY

W ramach akcji „Bilet za 250 groszy” zaprezentowane zostaną spektakle, które cieszyły się w ostatnich sezonach bardzo dużą popularnością. Do projektu przystąpiło ponad 100 teatrów z 42 miast całej Polski. W tym Teatr Polski we Wrocławiu, Wrocławski Teatr Pantomimy, Wrocławski Teatr Lalek i Wrocławski Teatr Współczesny. W każdym z nich 23 maja będzie można zobaczyć spektakle w specjalnej cenie 250 groszy (2,5 zł). Wszystko to w ramach obchodów jubileuszu „250-lecia teatru publicznego w Polsce”.To właśnie 23 maja po raz pierwszy w Polsce będzie obchodzony Dzień Teatru Publicznego, który został ustanowiony z okazji 250. rocznicy powołania pierwszego zawodowego i publicznego teatru polskiego. Akcja ma zachęcić Polaków, żeby odwiedzali teatr przynajmniej raz w roku. Sprzedaż biletów ruszy 11 maja i będzie prowadzona tylko w kasach teatrów. Wejściówek nie uda się kupić przez internet, co ma zachęcić widzów – przede wszystkim tych, którzy do teatru zaglądają rzadko – by zwrócili w jego stronę kroki i przekonali się, że nie jest to miejsce tak niedostępne, za jakie często uchodzi.

WE WROCŁAWIU:

Teatr Polski – „Szosa Wołokołamska” (reż. Barbara Wysocka)

Wrocławski Teatr Lalek – „Plama” (reż. Martyna Majewska) i „Czerwony Kapturek, kichawka i Gburek” (reż. Anna Proszkowska)

Wrocławski Teatr Pantomimy – „Mikrokosmos” (reż. Konrad Dworakowski)

Wrocławski Teatr Współczesny – „Koniec świata w Breslau” (reż. Agnieszka Olsten)

250groszy_jeszcze

*

WROCŁAWSKI TEATR WSPÓŁCZESNY

I właśnie ta ostatnia propozycja z „Biletu za 250 groszy” to może być prawdziwy hit sezonu. Jesteśmy wręcz przekonani, że „Koniec świata w Breslau” według prozy Marka Krajewskiego na długo zagości na deskach teatru przy ul. Rzeźniczej, a bilety na to przedstawienie będą sprzedawały się na pniu. W roli Eberharda Mocka zobaczymy genialnego Konrada Imielę, a jego młodą żonę Sophie – studentka PWST Pola Błasik. Poza tym w spektaklu zobaczymy m.in. Tomasza Orpińskiego, Przemysława Kozłowskiego, Piotra Bondyrę, Jolantę Solarz, Justynę Antoniak, Beatę Rakowską, Jerzego Senatora, Michała Szweda, Macieja Kowalczyka, Tadeusza Ratuszniaka, Krzysztofa Zycha i Krzysztofa Boczkowskiego. Prapremiera na Dużej Scenie w sobotę, 16 maja. Później spektakl będzie można zobaczyć w dniach 17 i 19-24 maja oraz 18-21 czerwca.

mock

*

WROCŁAWSKI TEATR KOMEDIA

„Edukacja Rity” Willy’ego Russella powraca po przerwie na deski Wrocławskiego Teatru Komedia. W roli Franka, czyli profesora literatury uwielbiającego whisky (ukrywającego butelki na półkach za książkami), zobaczymy Wojciecha Dąbrowskiego, reżysera przedstawienia. W roli Rity, która odmieni życie profesora zobaczymy Magdalenę Margulewicz. Spektakl będzie można w tym sezonie zobaczyć w dniach: 23,24 maja i 12, 13 czerwca.

*

Zebrał | Daniel E. Groszewski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSPORTOWY RAPORT #46 (08.05.2015)
Następny artykułDzielnice Wrocławia 32/2015
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.