Tym razem ważne propozycje koncertowe: Selah Sue w Eterze, Katarzyna Borek & Vojto Monteur, czyli RAM Session XIV oraz Janusz Radek w Mleczarni.

*

Selah Sue w Eterze

Gwiazda soulu powraca do Wrocławia! wROCKfest.pl z przyjemnością zaprasza na kolejny koncert, uwielbianej przez polską publiczność pochodzącej z Belgii Selah Sue! Koncert, na którym artystka zaśpiewa również premierowe piosenki z nowej płyty, odbędzie się 27 maja w klubie Eter przy ul. Kazimierza Wielkiego 19.

Selah Sue, która naprawdę nazywa się Sanne Putseys, to gwiazda muzyki soulowej , nazywana europejskim odpowiednikiem Erykah Badu i Lauryn Hill. Obdarzona nietuzinkową urodą młoda, urodzona w 1989 roku, Belgijka jest sensacją na rynku muzycznym ostatnich miesięcy, dzięki swojej płycie zatytułowanej: „Raggamuffin”. Jej rewelacyjne single This World oraz

Raggamuffin podbiły europejskie listy przebojów! Proponowana przez nią mieszanka najlepszej jakości soulu, funku, reggae, rocka, hip-hopu i popu zachwyciła samego Prince’a! Oczarowany Książę zaproponował Selah supportowanie go w Antwerpii, na co Sue oczywiście przystała.

W studiu przy pracy nad debiutancką płytą towarzyszyły jej największe gwiazdy muzyki soul, jak na przykład Nneka. Produkcyjnie wspomogła ją także sama Meshell Ndegeocello w utworze Mommy oraz Cee-Lo Green (duet w Please). Większość piosenek Selah napisała sama, a pierwsze z nich skomponowała akompaniując sobie na gitarze w wieku 15 lat!

Krytycy muzyczni uważają, że Janelle Monae i M.I.A. rośnie groźna konkurentka, dla której muzyka nie ma żadnych granic. Ostatnia płyta Selah Sue ukazała się 30 marca 2015. Bilety po 110 zł.

*

RAM Session XIV – Katarzyna Borek & Vojto Monteur

W ostatni czwartek maja zapraszamy na czternasty już koncert z cyklu RAM Session. Tym razem zagrają dla Was Katarzyna Borek & Vojto Monteur „Tempus Fantasy”, a wizualnie wspomagał ich będzie VJ Tekturka czyli Tomek Spera.

„Zapraszamy wszystkich fanów muzyki klasycznej, muzyki elektronicznej i w ogóle fanów dobrej muzyki. Kasia Borek zagra na fortepianie i ja który te dźwięki będę przetwarzał. Wspaniałe wizualizacje stworzy dla państwa Tomek Spera. No i gwarantujemy, przez godzinę, zapomnienie o bożym świecie i odlot na inną planetę”. Tak o naszym najbliższym koncercie mówił niedawno Wojtek Orszewski. I chyba każdy kto miał już okazję posłuchać „Tempus Fantasy” wie, że szykuje się naprawdę piękny koncert.

Projekt został niedawno doceniony przez wrocławskich dziennikarzy muzycznych – uhonorowali go „WARTO”, nagrodą Gazety Wyborczej Wrocław.

XIV RAM Session w Radio RAM w czwartek, 28.05 o godz. 20:00 na 89,8 fm
i na www.radioram.pl i na www.radiodiokultura.prw.pl.

*

Janusz Radek w Mleczarni

Janusz Radek – Halina Poświatowska, bliscy jak bicie serca.

Janusz Radek w bardzo nowoczesnej, wręcz eksperymentalno-elektronicznej odsłonie zaśpiewa i zagra swoje utwory do tekstów Haliny Poświatowskiej. Kompozycje harmonijnie uzupełniają nowoczesne elektroniczne brzmienia, podążając nawet w stronę powolnego nastrojowego przestrzennego ambientu. Wokalista podczas koncertu zagra na instrumentach klawiszowych, wspomagać go będzie pianista młodego pokolenia- Adam Drzewiecki. Koncert w sobotę, 23 maja o godz. 19 w Mleczarni przy ul. Włodkowica 5. Bilety do nabycia w recepcji Hostelu w przedsprzedaży 35 zł, w dniu koncertu 40 zł.

*

Zebrał | Daniel E. Groszewski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGala Silesiusa
Następny artykułSPORTOWY RAPORT #49 (19.05.2015)
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.