Tym razem proponujemy trzy nowości filmowe, które można zobaczyć na ekranach kin.

*

MAD MAX

Max Rockatansky powraca po 30 latach na duży ekran!

„Mad Max: Na drodze gniewu” to kolejna odsłona zapoczątkowanej przez George’ a Millera postapokaliptycznej serii. W rolę tytułowego bohatera wciela się Tom Hardy, a wspomagają go Charlize Theron, Nicholas Hoult oraz Zoe Kravitz.

Akcja filmu toczy się w spustoszonym przez wojnę nuklearną świecie, gdzie ocalała garstka osób musi codziennie walczyć o życie. Jest w nim miejsce dla dwójki rebeliantów: Maxa, który szuka ukojenia po stracie najbliższych, oraz Furiosy – kobiety, która chce przedostać się przez pustkowie do miejsca, gdzie dorastała.

*

ZŁOTA DAMA

Maria Altmann (Helen Mirren) to pozornie skromna kobieta, której życiorys skrywa jednak wiele tajemnic. Losy jej zamożnej rodziny żyjącej w przedwojennym Wiedniu wiążą się bowiem z jedną z najbardziej zuchwałych grabieży w historii, dokonaną przez nazistowskie władze Austrii. Kilkadziesiąt lat później Maria wspierana przez młodego adwokata (Ryan Reynolds) rozpoczyna heroiczną walkę o rodzinną kolekcję. Jej częścią jest wart ponad 100 milionów dolarów obraz Gustava Klimta „Złota Adela”. Dla Marii portret ciotki stanowi ważną rodzinną pamiątkę, lecz dla Austrii jest najcenniejszą narodową relikwią. Czy słynny obraz Klimta, zwany „austriacką Moną Lisą”, wróci do prawowitej właścicielki?

*

„MIASTECZKO CUT BANK”

Thriller noir w reżyserii Matta Shakmana, współtwórcy najbardziej nowatorskich amerykańskich seriali ostatnich dekad: „Dr House”, „Sześć stóp pod ziemią” i „Mad Men”. Na pierwszym planie błyszczą gwiazdy młodego pokolenia – Liam Hemsworth (seria „Igrzyska śmierci”) i Teresa Palmer („Wiecznie żywy”). A wspierają ich m.in.: dwukrotnie nominowani do Oscara John Malkovich i Bruce Dern oraz zdobywca statuetki Billy Bob Thornton.

Eksgwiazdor licealnej drużyny futbolowej Dwayne McLaren (Hemsworth) i jego piękna dziewczyna Cassandra (Palmer) marzą, by wyrwać się z rodzinnego Cut Bank w Montanie. Przepustką do lepszego świata może być zarejestrowane przez Dwayne’a na wideo zabójstwo listonosza i nagroda w wysokości 100 000 dolarów, którą wyznaczyła firma pocztowa za dostarczenie dowodów zbrodni. Jednak prowadzący śledztwo szeryf (Malkovich) nie wierzy, że Dwayne znalazł się na miejscu przestępstwa przypadkowo, zaś porywczy adresat jednej z zaginionych przesyłek nie cofnie się przed niczym, aby ją odzyskać. Intryga się zagęszcza, a senne na pozór miasteczko Cut Bank ujawnia przed mieszkańcami kolejne szokujące tajemnice.

*

Zebrał | Daniel E. Groszewski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBodo Kox z nagrodą w Cannes!
Następny artykułDzielnice Wrocławia 36/2015
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.