Nadchodzący weekend upłynie pod hasłem: Dzień Dziecka. Z tej okazji prezentujemy trzy wybrane przez nas imprezy.

*

DZIEŃ DZIECKA NA STADIONIE WROCŁAW

Największa we Wrocławiu impreza z okazji Dnia Dziecka odbędzie się pod hasłem „Kim zostanę, gdy dorosnę…”. Celem jest pobudzenie wyobraźni najmłodszych, zachęcenie ich do poznania przedstawicieli różnych zawodów oraz pokazanie, że praca również może być pasją. Spotkania oraz zabawy odbędą się na esplanadzie Stadionu na wysokości trybuny D w niedzielę – 31 maja w godzinach 12.00 – 17.00. Zarówno wstęp jak i wszystkie atrakcje tego dnia są darmowe. A wśród atrakcji m.in.:

 • Spotkanie z piłkarzami Śląska Wrocław
 • Otwarta trybuna Stadionu Wrocław
 • Spotkanie z zawodnikami Panthers Wrocław
 • Mini tor gokartowy i wyścigi gokartów
 • Pokazy i warsztaty taneczne
 • Zajęcia i zawody sportowe
 • Gry planszowe
 • Laboratorium młodego chemika
 • Slackline
 • „Bezpieczne poruszanie się po drodze”
 • Pokazy wozów i sprzętu straży pożarnej i WOPR
 • oraz wiele innych zabaw i konkursów z nagrodami.

Na esplanadę Stadionu  i trybunę D, gdzie zlokalizowane będą wszystkie atrakcje, wchodzimy bramami od ul. Lotniczej i Królewieckiej. Dodatkowo otwarte będzie również zejście na tor gokartowy oraz zejście do strefy piknikowania i grillowania, czyli pasa zieleni za Stadionem, na którym można rozłożyć koce i legalnie rozpalić grilla. Dostępny będzie również darmowy parking  na ul. Królewieckiej.

*

DZIEŃ DZIECKA W MULTIKINIE

Z okazji Dnia Dziecka na najmłodszych kinomanów we wrocławskich Multikinach będą czekały najnowsze premiery filmowe oraz atrakcje. W dniach od 30 maja do 1 czerwca w repertuarze znajdą się m.in.: „Rechotek”, „Kraina Jutra”, „Kopciuszek” oraz „Pingwiny z Madagaskaru”. Poza najpopularniejszymi animacjami w kinach sieci Multikino dzieci będą mogły wziąć udział w licznych animacjach, konkursach oraz zabawach. Świętuj Długi Dzień Dziecka z Multikinem– trzy dni!

Na ekranach Multikina znajdą się również Poranki Filmowe. W repertuarze o godzinie 10:30 będzie można zobaczyć najnowszy odcinek „Tomek i Przyjaciele: Dinozaury
i Odkrycia”.
Natomiast podczas Poranków o godz. 12:00 Multikino zaprasza na bajkę „Dora Poznaje Świat”.

Poranki w ramach Długiego Dnia Dziecka odbędą się w obu wrocławskich Multikinach: Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki.

OPISY FILMÓW:

„Rechotek”

Pełna niezwykłych przygód i znakomitego humoru animowana opowieść o najbardziej kumatej żabce świata! Rechotek jest żabą, która przeżywa kryzys tożsamości – nie lubi skakać i nie znosi niczego, co wiąże się z wodą. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem – latającą wiewiórką – wyrusza przez amazońską dżunglę w poszukiwaniu swego miejsca w życiu. Na swej drodze spotkają całą plejadę najbardziej barwnych zwierzątek, jakie można sobie wyobrazić. Kłopoty zaczną się, gdy Rechotek uwierzy, że jest zaklętym w żabę ludzkim księciem i za wszelką cenę postanowi znaleźć księżniczkę, która odczaruje go pocałunkiem. Tylko jak tu w dżungli znaleźć księżniczkę?

„Kraina jutra”

Dwoje bohaterów: uznany w dzieciństwie za geniusza, a obecnie rozczarowany życiem Frank oraz inteligentna nastolatka przepełniona zamiłowaniem do nauki Casey, wyrusza na niebezpieczną misję, której celem jest odkrycie tajemnicy miejsca zagubionego w czasie i przestrzeni, znanego jako „Kraina jutra”.

„Kapitan Szablozęby i skarb piratów”

Kapitan Szablozęby, postrach mórz i oceanów od Karaibów aż po kraniec świata, wraz ze swoją nieustraszoną załogą powraca do rodzimego portu. Podczas niebezpiecznej podróży w ręce piratów wpadła stara mapa, która wskazuje drogę na legendarną Wyspę Skarbów. Jak głosi plotka, skarbiec króla wyspy kryje wielkie bogactwo. Kapitan Szablozęby już szykuje się do rejsu, jednak chciwy konkurent, Bjorn Wredny, kradnie mu ukochany statek – „Mroczną Damę”. Złodziej nie wie, że podpokładem skrył się 11-letni Paluch.

„Sekrety morza”

Bohaterką animacji jest dziewczynka o imieniu Sirsza, ma ona 6 lat i starszego brata Bena, który nie zawsze jest dla niej miły. Pewnego dnia dziewczynka odkryje, że pod wodą potrafi zamienić się w fokę. Czy uda jej się rozwiązać zagadkę sprzed lat, gdzie zniknęła ich mama? Niezwykła przygoda rodzeństwa zacznie się, gdy Sirsza zagra na muszli, z której muzyka poprowadzi ich do świata, o którym myśleli, że istnieje tylko w bajkach. Wtedy okaże się, że wszystko, o czym słyszeli w legendach, jest prawdą…

„Dom”

Ekscentryczny przybysz z kosmosu, który doprowadza wszystkich do szału swym wiecznym optymizmem, musi uciekać przed ścigającymi go przedstawicielami swej własnej rasy i ukrywa się na Ziemi. Tu zaprzyjaźnia się z wyjątkowo upartą kilkunastoletnią dziewczyną i wspólnie z nią musi ocalić naszą planetę przed kosmiczną inwazją.

„Ups! Arka odpłynęła…”

Pełna przygód i humoru historia zwierzaków, które nie załapały się na Arkę Noego, bo nie było ich na liście. Nadciąga potop i wkrótce całą Ziemię zaleje woda. Jedynym ratunkiem dla zwierząt jest miejsce na Arce Noego, której kapitanem został wyniosły Król Lew. Niestety, paru nieboraków nie znalazło się na liście upoważniającej do wejścia na pokład i teraz mają… przechlapane.

„SpongeBob: Na suchym lądzie”

Po raz pierwszy w swojej historii SpongeBob, uwielbiany przez widzów podwodny bezkręgowiec, wychodzi na suchy ląd, aby wziąć udział w bohaterskiej przygodzie. Życie w Bikini Dolnym nie mogłoby być lepsze dla wiecznego optymisty SpongeBoba i jego przyjaciół: lojalnej rozgwiazdy Patryka, sardonicznej ośmiornicy Skalmara, wiewiórki naukowca Sandy i skorupiaka kapitalisty pana Kraba.

„Kopciuszek”

Adresowany do całej rodziny film fabularny inspirowany klasyczną baśnią o tym samym tytule. W filmie poznajemy historię Elli, której życie diametralnie zmienia się po niespodziewanej śmierci ojca. Wystawiona na łaskę i niełaskę bezwzględnej macochy i jej dwóch córek, dziewczyna staje się służącą, złośliwie nazywaną Kopciuszkiem (Lily James).

„Pingwiny z Madagaskaru”

W filmie czwórka dzielnych pingwinów Skipper, Kowalski, Rico i Szeregowy będzie musiała połączyć siły z organizacją zwaną „The North Wind”, by powstrzymać szaleńczy plan zniszczenia świata doktora Octaviusa Brine.

dzien dziecka Multikino

*

Dzień Dziecka we Wrocławskim Klubie Formaty

Tegoroczne obchody zaplanowano na niedzielę, 31 maja. W WKF przy ul. Samborskiej mali wrocławianie na atrakcje mogą liczyć w godz. 16-19. W programie:
– RUCH i MUZYKA – pokaz zajęć muzyczno-ruchowych dla dzieci. Rozgrzewka z płytą „Trening Słuchowy” Magdaleny Krawczun;
– SMOK i SMOCZEK W TARAPATACH – program z mnóstwem piosenek, zrealizowany w formie ogromnych kolorowych kostiumów. Dzieci mają bezpośredni kontakt z bajkowymi postaciami;
– koncert zespołu z pracowni muzycznej (fortepian) Tomasza Basela;
– koncert zespołu SPACE GRAY z pracowni muzycznej (perkusja) Pawła Zybowskiego;
– wystawa fotografii Lidii Radziszewskiej;
– stoiska artystyczne, warsztaty plastyczne.

dziendziecka2015

*

Zebrał | Daniel E. Groszewski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSPORTOWY RAPORT #51 (26.05.2015)
Następny artykułDzielnice Wrocławia 37/2015
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.