Nasze propozycje.

*

TEATR

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na „Pomarańczka” pióra Marka Kocota i reżyserii Tomasza Hynka. Po długiej nieobecności na małej scenie znów można będzie oglądać Aleksandrę Dytko i autora tekstu, w roli głównej. Tych dwoje stworzyło zaskakujące i warte zobaczenia kreacje. Sam spektakl wzbudził ogromne kontrowersje w środowisku ludzi kultury, ale też wśród polityków o czym pisaliśmy tuż po premierze w 2013 roku.

http://www.dzielnicewroclawia.pl/srodowa-sabina-misakiewicz-pomaranczyk-pierwsza-krew/

Pomarańczyk

autor: MAREK KOCOT
reżyseria i muzyka: TOMASZ HYNEK
scenografia: MARYNA WYSZOMIRSKA
reżyseria świateł: JUSTYNA ŁAGOWSKA
inspicjent i sufler: ELŻBIETA KOZAK
obsada: MAREK KOCOT, ALEKSANDRA DYTKO, ELŻBIETA KOZAK

Data kolejnych spektakli:

22, 23, 24, stycznia godz. 19.

25 stycznia godz. 18. (W tym dniu istnieje możliwość przyjścia do teatru z dziećmi. W Sali Zabaw  teatru wykwalifikowane opiekunki zaopiekują się dziećmi podczas gdy rodzice będą zażywać kultury).

Bilety w cenie 22 i 34 złote do nabycia w kasie teatru.

Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego

ul.Rzeźnicza 12

*

KONCERT

W ramach Etno Jazz Festiwal we wrocławskim Starym Klasztorze wystąpi Stanisław Soyka, a właściwie  Stanisław Soyka Kwintet, bo towarzyszyć muzykowi będzie grupa doskonałych artystów . Wśród nich: Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej, Kuba Soyka (prywatnie syn Stanisława) na perkusji, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych oraz Antoni Gralak na trąbce. Koncert z udziałem takiej mieszanki wybuchowej temperamentów, to coś, co nigdy nie zabrzmi w ten sam sposób. Fani będą mogli usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać…Osiecka znana i nieznana”, utwory Niemena z wydanej niedawno monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w repertuarze znalazły się także pieśni napisane do wierszy Szymborskiej („Allegro ma non troppo”) Miłosza, („Który skrzywdziłeś…” ), Iwaszkiewicza („Nim przyjdzie wiosna”), oraz sonety Shakespeare’a. Oczywiście nie zabraknie „Cudu niepamięci” czy „Tolerancji”.

Stary Klasztor
25 stycznia, godz. 19.
ul.Purkyniego 1

Bilety w cenie:

– 80 zł – I kategoria

– 60 zł – II kategoria

– 40 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

*

SPOTKANIE

We Wrocławiu powstaje nowa, ciekawa inicjatywa. Wrocławski Bank Czasu. Jego założeniem jest wymienianie się umiejętnościami i jak sama nazwa wskazuje – czasem. Dla przykładu: jeśli ktoś umie grać na gitarze może polecić swoją pomoc komuś, kto w zamian za lekcje np. naprawi tej osobie kran, lub przypilnuje dzieci. Proste? Proste i możliwe.

Jeśli ktoś jest zainteresowany tą ideą i chciałby wziąć udział w jej tworzeniu powinien przyjść we czwartek 22 stycznia na ulicę Szajnochy do Księgarni Hiszpańskiej. W gronie przybyłych zostaną poruszone najistotniejsze kwestie nowej działalności społecznej.

Księgarnia Hiszpańska Wrocław La Librería Española de Wrocław , przejście z placu Solnego w stronę Kazimierza Wielkiego
Czwartek, 22 stycznia, godzina 18.
ul. Szajnochy 5

*

Redakcja biuletynu dla seniorów KABEL powraca do comiesięcznych spotkań z autorami związanymi z Dolnym Śląskiem. W najbliższy czwartek w księgarnio-kawiarni Tajne Komplety odbędzie się spotkanie z laureatką nagrody „Warto” w kategorii literatura w 2013 roku – Klarą Nowakowską. Każdy, kto lubi bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem, kto ceni sobie świat wyobraźni i literatury, zapewne znajdzie tam coś dla siebie.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny

Tajne Komplety
22.01.2015, godz.17:00
Przejście Garncarskie 2

Organizator: Redakcja biuletynu KABEL

Autorzy |
Sabina Misakiewicz i Daniel E. Groszewski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSportowy raport #18 (20.01.2015)
Następny artykułKwestionariusz Dzielnicowego: Rusza drugi sezon
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.