Nasze propozycje:

*

KONCERT

Cieszący się w naszym kraju dużą popularnością Sabaton kolejny raz odwiedzi polskich fanów. Polska trasa koncertowa szwedzkiego zespołu jest zasługą czterech agencji muzycznych (Knock Out Productions, Go-Ahead, Wrockfest oraz Galicja Productions), które połączyły siły, organizując to przedsięwzięcie. Jako support Szwedom towarzyszyć będą: Delain, Battle Beast oraz Frontside.

Hala Orbita
24.01.2015, godzina 18.
Ceny biletów: 100-140 zł

*

SPOTKANIE

Aktor na Dywanie, czyli historie z Podwórka – spotkanie z Tomaszem Schimscheinerem

W majbliższą sobotę, 24 stycznia o godzinie 13 na Podwórku Teatru Muzycznego Capitol inaugurujemy cykl spotkań pt. Aktor na Dywanie.

Aktor na scenie wciela się w różne role, przywdziewa kolejne maski. Dzieci nie udają nikogo.
O drodze „od Jasia do Jana” opowiedzą nam artyści Teatru Muzycznego Capitol. Porozmawiamy o historiach z dzieciństwa i lat młodzieńczych, które w większy lub mniejszy sposób wpłynęły na artystyczne wybory.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 24 stycznia 2015r. o godz. 13, a naszym gościem będzie Tomasz Schimscheiner, aktor Teatru Ludowego w Krakowie, współpracujący z Capitolem. Wrocławska publiczność zna go z roli Młynarza w spektaklu „Ja, Piotr Riviere…” oraz Gali „…rewolucyjnej!” 31. PPA w reż. Agaty Dudy-Gracz.

Spotkanie poprowadzi Karolina Żurowska.

*

KINO

W Rotterdamie trwa 44. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego (21.01 – 01.02) i dzięki współpracy organizatorów z  Fortissimo Films, TrustNordisk i Doc & Film International po raz pierwszy w historii festiwali filmowych widzowie z różnych części Europy będą mogli oglądać transmisję na żywo pięciu wyselekcjonowanych filmów. We Wrocławiu w Kinie Nowe Horyzonty. Odpowiedzialnym za wybór filmów jest holenderski reżyser i scenarzysta Jan-Willem van Ewijk.

Filmy będzie można oglądać od soboty – 24 stycznia. W programie: Atlantic, reż. Jan-Willem van Ewijk (sb, godz.16), Erbarme Dich Matthäus – Passion Stories, reż. Ramón Gieling (nd, godz. 16), Melody, reż. Bernard Bellefroid (pn, godz. 19), Speed Walking, reż. Niels Arden Oplev (wt, godz. 19), The Sky Above Us, reż. Marinus Groothof (śr, godz. 19).

Cena biletów: 18 zł

*

TEATR

Musical „Metro” po dwóch latach nieobecności wraca na wrocławskie deski, by znów zachwycić widzów. Historia grupy młodych ludzi, którzy nie boją się pójść za marzeniami, na stałe weszła już do kanonu polskiego teatru, stając się przy tym istnym ewenementem, wszak żaden inny spektakl nie był wystawiony aż tyle razy od dnia premiery, a liczba 1700 robi wrażenie.

Hala Stulecia
25.1.2015 godzina 16.
25.01.2015 godzina 20.

Ceny biletów: 69-250 zł

 

Autorzy |
Robert Plesowicz i Daniel E. Groszewski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSportowy raport #19 [23.01.2015]
Następny artykuł„Lew na ulicy” [ZAPIS ROZMOWY]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.