Nasze propozycje.

*

TEATR

Teatr Piosenki zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Przed premierą, którego bohaterami są najzdolniejsi polscy wykonawcy młodego pokolenia, w repertuarze piosenki artystycznej i aktorskiej.

Niezastąpionym gospodarzem comiesięcznych spotkań, jednocześnie zapraszającym i prezentującym kolejnych wokalistów, jest wybitny znawca tego gatunku piosenki Bogusław Sobczuk.

Zgromadzona w kawiarni Autograf publiczność ma okazję zapoznać się z najbardziej interesującymi interpretacjami najlepiej zapowiadających się młodych artystów, którzy w przyszłości mogą stanowić czołówkę polskiej sceny – nie tylko muzycznej.

Tym razem w roli głównej wystąpi Irena Melcer, która tak się przedstawia:
Jestem studentką 4 roku Akademii Teatralnej w Warszawie. W ubiegłym roku zdobyłam Grand Prix oraz nagrodę dziennikarzy na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Pochodzę z Gdyni, tak więc jestem związana emocjonalnie z Trójmiastem. Jestem niecierpliwa, roztargniona, wymagająca wobec siebie i świata i uwielbiam marzyć. Chciałabym potrafić czarować, bo sama uwielbiam być oczarowywana i, jak kiedyś przeczytałam u Virginii Woolf: „Iluzje są najcenniejszymi i najniezbędniejszymi ze wszystkich rzeczy, a osoby które je stwarzają należą do największych dobroczyńców świata”, a ja chciałabym być takim dobroczyńcą i chyba też trochę dlatego wiążę swoją przyszłość z aktorstwem i sztuką.

Impart
środa, 25.02., godz. 19
Wstęp wolny!

*

KONCERT

Prapremiera Sinusoidal „108” już w piątek, 20 lutego w klubie Firlej. Dochód z imprezy przeznaczony będzie na najnowsze wydawnictwo płyty Sinsuoidal pt. „108” i dofinansowanie akcji crowdfounding’owej organizowanej przez portal PolakPotrafi.

Adrianna Styrcz i Michał Siwak tworzą muzykę elektroniczną z domieszką gatunków trip-hop, downtempo i chillwave. W 2011 roku ukazała się debiutancka płyta EP (extended play), a następnie krążek LP (long play) pt.”Out of the wall”, wydany również w wersji vinylowej. Grupa występowała na licznych koncertach klubowych w Polsce, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie, oraz na festiwalach takich jak: Opener (PL), Soundedit (PL), Selector (PL), Green Vibrations (NL), Earthdance (NL), Tauron Nowa Muzyka (PL).

W ciągu czterech lat Adrianna i Michał zebrali pomysły na nowy materiał, który finalnie został zarejestrowany w styczniu bieżącego roku. Tym razem do współpracy przy koncertrach LIVE zaproszeni zostali dwaj utalentowani muzycy: Marcin Rak (perkusja) i Andrzej Jeżewski (instrumenty klawiszowe). Oprawę wizualną przedstawi: VJ EMIKO (Emilia Gumańska) – artystka wizualna, vj, scenarzystka, producentka wideo, operator, fotografka. Sinusoidal występuje z Emiko od zeszłorocznej edycji INTRO Festiwalu Muzyki Elektronicznej w Raciborzu.

Nowa płyta Sinusoidal prezentuje bogactwo brzmieniowe syntezatorów i kolejną mieszankę gatunkową, łącząc sprawnie hip-hop’owe bity z synth-pop’em.

Koncert-benefit support’ować będzie zjawiskowa i mesmeryczna Laura Lof, w specjalnie przygotowanym projekcie muzycznym: Intro-LAUTRO (Panna Laura zagra na dzwonkach wietrznych, gongu, bębnach szamańskich, melodyce przy wtórze ptasich śpiewów; gwarantując tym samym przyjemny nastrój i wyciszenie rodem z dziedziny muzykoterapii).

Firlej
20.02, godz. 20
Bilety: 20 zł

*

ZIMOWY WEEKEND POD PARĄ

W Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku posypało śniegiem. Nie straszny on jednak organizatorom Zimowego Weekendu pod Parą, który odbędzie się w weekend 7-8 lutego w Jaworzynie Śląskiej. W planie zimowy spacer połączony ze zwiedzaniem Muzeum oraz przejażdżką zabytkowym parowozem Tkt48-18 pod parą. Warto dodać ostatnich tygodniach trwały intensywne prace remontowo-budowlane, których celem była zmiana funkcji pomieszczeń na parterze budynku, z biurowej na usługową, które oddaliśmy Naszym Gościom. W dawnych pomieszczeniach biura Dyrekcji Muzeum zorganizowaliśmy Kasę Biletową ze Sklepikiem oraz aneks kuchenny.
W pomieszczeniach magazynowych – Pomieszczenie dla Gości. Teraz, nawet w chłodne i słotne dni, będzie można ogrzać się w ciepłym pomieszczeniu przy kubku ciepłej kawy lub herbaty.
Zwiedzanie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku to pasjonująca podróż przez świat zabytkowych maszyn. To idealna propozycja dla dzieci i rodziców. Ponad 50 lokomotyw, 60 wagonów, żurawie kolejowe i pług odśnieżny zajmują ok. 1,5 km torów. Po wszystkich ekspozycjach oprowadzają przewodnicy, którzy przybliżą Państwu historię kolejnictwa.
Podczas „Weekendu Pod Parą”, zostaną zaprezentowane czynności związane z obsługą, czyli obrządzanie parowozu, zobaczą Państwo pracę drużyny parowozowej, wnętrze budki maszynisty oraz obracanie parowozu na obrotnicy.

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
ul.Towarowa 4, Jaworzyna Śląska
7-8.02.2015

Autor | Daniel E. Groszewski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSportowy raport #22 (3.02.2015)
Następny artykułPatryk Sypień: Zawsze celuję w złoto. Gdzie bym nie jechał
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.