Nasze propozycje.

*

TEATR

AKCJA: EDUKACJA w grupie junior już w niedzielę 8 lutego we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Tym razem do udziału w teatralnym placu zabaw z elementami pantomimy i logopedii organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 3-6 lat. Oczywiście z rodzicami.

– Spotkania odbywają się na teatralnym placu zabaw, na który wstępu nie ma rutyna, ale jest za to dużo miejsca dla wyobraźni, radości i wolności. Zajęcia dla dzieci i ich rodziców przewidziane są jako wspólna zabawa, w ramach której pedagodzy wykorzystywać będą elementarne i sprawdzone ćwiczenia ogólnorozwojowe dostosowane do wieku dzieci. Zajęcia trenują pamięć ruchową, wyobraźnię i ekspresję pozawerbalną za pomocą prostych ćwiczeń pantomimicznych i zabaw ruchowych. Podczas zajęć dzieci nie tylko rozwijają swoją emocjonalność ruchową, ale również doświadczają kontaktu z ekspresją słowną i dźwiękową. Propozycja teatralno-edukacyjna dla najmłodszych pomaga przezwyciężyć nieśmiałość oraz wesprzeć wieloaspektowy rozwój dziecka tak, aby skutecznie i umiejętnie przyczynić się do rozwoju umiejętności poznawczych i komunikacyjnych – mówi nam Piotr Soroka

Obowiązują wcześniejsze zapisy, ze względu na specyfikę zajęć liczba miejsc jest ograniczona! Obowiązuje zasada – kto pierwszy, ten lepszy.

Partnerem zajęć jest Wydawnictwo ZAKAMARKI.

Zapisy:
a.paluch@pantomima.wroc.pl
71/337 21 03
Wstęp bezpłatny!

*

KINO

W nocy z 12 na 13 lutego – 50 sekund po północy we wrocławskich kinach sieci Multikino odbędą się premierowe pokazy najbardziej oczekiwanej premiery tego roku – „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Ekranizacja największego bestsellera ostatnich lat. Książka „Pięćdziesiąt twarzy Greya” uznawana jest za najszybciej sprzedającą się w historii literatury; do dziś serię kupiło ponad 100 milionów osób na całym świecie.

*

WYSTAWA

Halowe kościoły z XIV wieku na Śląsku to nowa wystawa Muzeum Architektury we Wrocławiu. Można będzie ją oglądać od czwartku – 12 lutego.
Wystawa jest efektem wieloletnich badań Profesor Hanny Kozaczewskiej-Golasz z Instytutu Historii Architektury Politechniki Wrocławskiej nad gotyckimi kościołami halowymi na Śląsku.
Ekspozycję stanowi dokumentacja osiemnastu śląskich świątyń halowych, obejmująca liczne fotografie, rysunki pomiarowe i rekonstrukcyjne, wykonane przez autorkę przy współpracy studentów, doktorantów i młodych pracowników naukowych Wydziału Architektury PWr.
Typ świątyni o układzie halowym pojawił się na Śląsku już w początkach XIII wieku, zaś szczególną popularność zyskał w wieku XIV. Działający w tym czasie na Śląsku architekci, sięgając do wzorów z różnych krajów, stworzyli własną odmianę gotyku, odznaczającą się przestronnością, asymetrią i dynamiką.
Do dziś podziw budzi śmiałość i nowatorstwo formy oraz rozwiązań przestrzennych i konstrukcyjnych świątyń halowych będących ich dziełem, jak choćby kolegiaty św. Krzyża czy kościoła NMP Na Piasku we Wrocławiu

Autor | Daniel E. Groszewski

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSportowy raport #23 (6.02.2015)
Następny artykuł36. PPA: Program i bilety
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.