Premierowy pokaz spektaklu pt „Nie wykluczam” w reż. Nataszy Sołtanowicz na podstawie scenariusza napisanego przez Zbigniewa Ravicza we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka – 10 czerwca o godzinie 18.

Kto ma prawo wyznaczać granice pomiędzy dobrym a złym, modnym i niemodnym, potrzebnym i zbędnym? Dlaczego często jesteśmy bezsilni wobec władczych jednostek? Czemu tak łatwo jest nam być konformistą, a tak trudno zaakceptować odmienność? Na te pytania w trakcie trwania spektaklu odpowie sama publiczność, która wcielając się w rolę szkolnej klasy, będzie musiała opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu. Historia „Zbędnego” opowiadana jest nowoczesnym językiem, z wykorzystaniem multimediów, gdzie współczesna poetyka teledysku miesza się młodzieżową muzyką.

W ramach działania ‘Nie wykluczam’ w 2015 roku przeprowadziliśmy szkolenie dla nauczycieli z zakresu pracy przeciwko wykluczeniom w szkołach i klasach. Szkolenie opierało się na warsztacie teatralnym oraz spotkaniu z psychologiem – wzięło w nim udział 16 nauczycieli z wrocławskich gimnazjów i liceów.

W 2016 roku planujemy kontynuację tej inicjatywy. W tym roku odbędą się dwa szkolenia dla nauczycieli, prezentacja spektakli „Nie wykluczam” w Centrum i w placówkach oraz powiązane z nim warsztaty z psychologami z młodzieżą gimnazjalną i licealną. Spektakl oraz warsztaty będą poruszać tematy ważne dla młodych ludzi, powodujące wykluczenie z grupy rówieśniczej.

Spektakl przeznaczony jest dla gimnazjów i liceów, porusza tematy ważne dla młodych ludzi, powodujące wykluczenie z grupy rówieśniczej


Kiedy: 10 czerwca piątek godz. 18:00
Dla kogo: młodzież gimnazjalna, liceum, dorośli
Rezerwacja: WCTD (tel. 71 341 80 02; 661 136 434)
Bilety:
Cena biletu: 10 zł od osoby

Reżyseria: Natasza Sołtanowicz
Muzyka: Henryk Borsiak
Występują: Tomasz Tywoniuk, Mikołaj Bańdo


 

 

Autor | Mariusz Gaj

Projekt realizowany jest w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.