Rick Genest – tak naprawdę nazywał się Zombie Boy, został znaleziony w swoim mieszkaniu. O śmierci modela poinformowała jego agencja we wpisie na Facebooku. Genest popełnił samobójstwo. Miał 32 lata.

Zombie Boy znany był jako najbardziej wytatuowany model na świecie. Pseudonim artystyczny zyskał dzięki swoim licznym tatuażom, które nadawały jego twarzy wygląd trupiej czaszki. Miał na swoim koncie dwa rekordy Guinessa: za liczbę wytatuowanych na ciele kości oraz insektów. Model występował w pokazach mody w Paryżu i Nowym Jorku, a jego zdjęcia pojawiały się na okładkach takich pism jak GQ, Vanity Fair czy Vogue Hommes. Zombie Boy wystąpił także w reklamie, w której można było go zobaczyć bez tatuaży.

W 2011 roku Zombie Boy wystąpił także w teledysku Lady Gagi do utworu Born This Way. Na temat śmierci przyjaciela wypowiedziała się sama piosenkarka, która wiedziała o jego problemach ze zdrowiem psychicznym.

– Samobójstwo mojego przyjaciela, Ricka Genesta, jest więcej niż załamujące. Musimy ciężej pracować, aby zmienić naszą kulturę, wydobyć problemy zdrowia psychicznego na światło dzienne i zerwać z tabu, że nie można o tym mówić. Jeżeli cierpicie, zadzwońcie dziś do przyjaciela lub rodziny. Musimy się nawzajem ratować – napisała artystka.

 


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: screen z youtube