25 października Wrocławski Teatr Pantomimy rozpocznie realizację drugiej części projektu Pantomima NOW. Pierwszym miejscem, które odwiedzą mimowie z Wrocławia, będzie Lubuski Teatr w Zielonej Górze.

 

Projekt Pantomima NOW  to cykl objazdowych przedstawień Wrocławskiego Teatru Pantomimy, w ramach którego widzowie z Zielonej Góry, Legnicy i Opola będą mogli zobaczyć ostatnie realizacje i współczesne tendencje w teatrze pantomimy. W jesiennym objeździe Wrocławski Teatr Pantomimy pokaże przedstawienie pt. Pustka. Pustynia. Nic. w reżyserii Leszka Bzdyla i inspirowane Dziennikami Witolda Gombrowicza.

Celem programu Scena dla Tańca jest prezentacja najważniejszych przedstawień polskich artystów zajmujących się tańcem i ruchem w miastach, które nie mają profesjonalnych i repertuarowych zespołów teatrów ruchu. Partnerami Pantomima NOW są:  Lubuski Teatr w Zielonej Górze (25 października, godz. 18.00) i Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy (29 października, godz. 19.00), Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu (13 listopada, godz. 19.00). Po każdym przedstawieniu odbędzie się spotkanie z artystami. Bilety  na przedstawienia (w cenie 20 zł) są już dostępne w kasach teatrów.

Projekt realizowany we współpracy z Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2017. Dofinansowany przez Marszałka Dolnego Śląska

Pustka. Pustynia. Nic.

reżyseria: Leszek Bzdyl
scenografia: Maciej Chojnacki
muzyka: Mikołaj Trzaska
choreografia i wykonanie: Agnieszka Dziewa, Monika Rostecka, Paulina Jóźwin, Jan Kochanowski, Zbigniew Koźmiński

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego