British Council i Multikino ponownie zapraszają na retransmisję spektaklu „Niebezpieczne związki”. Sztukę będzie można zobaczyć 14 kwietnia w Multikinie Arkady Wrocławskie.

Po niezwykle udanych transmisjach „Koriolana” i „Króla Leara”, National Theatre Live prezentuje długo wyczekiwaną, nową inscenizację teatru Donmar Warehouse – „Niebezpieczne związki”. Spektakl wyreżyserowała Josie Rourke, a w obsadzie znaleźli się: Elaine Cassidy, Janet McTeer oraz Dominic West.

W 1782 roku powieść Choderlosa de Laclosa o seksie, intrygach i zdradzie w przedrewolucyjnej Francji zgorszyła elegancki świat. Dwieście lat później teatralna adaptacja Christophera Hamptona wzniosła powieść na nowy poziom zdobywając Nagrodę Oliviera i Evening Standard Awards dla najlepszego spektaklu.

Inscenizacja Josie Rourke została przygotowana na trzydziestą rocznicę prapremiery sztuki.

 

Byli kochankowie, markiza de Merteuil i wicehrabia de Valmont, konkurują w uwodzeniu i zemście za miłosne zniewagi. Merteuil skłania Valmonta do uwiedzenia niewinnej Cecile de Volanges przed nocą poślubną, ale Valmont za cel obrał przede wszystkim uroczą, cnotliwą i piękną Madame de Tourvel. Podczas pełnych wyrafinowania i okrucieństwa miłosnych gier arystokratów, którzy drwią z miłości i reputacji innych, ich uczucia i miłość własna okażą się bardziej kruche, niż przypuszczali.


Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten spektakl. Aby je otrzymać należy napisać w komentarzu na fejsbuku lub za pomocą naszego formularza kontaktowego napisać nam: „Niebezpieczne związki”. Czekamy do poniedziałku, 11 kwietnia, do godz. 20.


Spektakl zobaczymy 14 kwietnia o godzinie 19:00 w Multikinie Arkady Wrocławskie.

Czas trwania: ok. 210 min. (jedna przerwa ok. 20 min.)

Spektakl z polskimi napisami.

 

Ceny biletów:

– 35 zł – bilet normalny
– 30 zł – bilet ulgowy (Studenci/ Seniorzy)
– 25 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)