W najbliższą niedzielę 22 października o godzinie 12:30 zapraszamy na spektakl Koziołek Matołek w reżyserii Lucyny Sypniewskiej. Przedstawienie dedykowane jest dzieciom w wieku 2+. Zaś o godzinie 19:00 zapraszamy wszystkich wielbicieli Czerwonych Gitar i Turbo. Na Dużej Scenie zobaczymy i wysłuchamy The Klenczon Experience.

Tytułowy Koziołek Matołek wyrusza w podróż po świecie w poszukiwaniu słynnego Pacanowa… Młody, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami przed nieznanym. Po drodze poznaje wielu ciekawych ludzi z różnych stron świata: chińskiego cesarza, bombajskiego zaklinacza węży, córkę arabskiego księcia, Indian. Podczas swej wędrówki uczy się chińskiego alfabetu, zostaje wodzem plemienia, pracuje na farmie, wygłasza odczyty w różnych miastach, jeździ samochodem. Koziołek często wpada tarapaty, a jednak uczy nas, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu wymarzonego celu.

Dla nieco starszych widzów zaplanowano koncert projektu muzycznego The Klenczon Experience, którego twórcą jest Wojciech Hoffmann. Stworzył go w hołdzie ikonie polskiego bigbitu i rocka – Krzysztofowi KlenczonowiWojciech Hoffmann jest jednym z najlepszych polskich gitarzystów, grający w zespołach Turbo i Czerwone Gitary. Do współpracy przy projekcie zaprosił Mariusza Bobkowskiego z zespołu Turbo, Arka Malinowskiego, z którym przez kilka lat razem występowali w macierzystym zespole Klenczona – Czerwonych Gitarach, oraz Dominika Pszkita. Większość programu wykonana będzie na autentycznej gitarze z 1961 roku, na której Klenczon grał w Czerwonych Gitarach.
Na prawie dwugodzinny koncert składać się będą piosenki Krzysztofa Klenczona z okresu Czerwonych Gitar i późniejszych Trzech Koron. Nie zabraknie takich hitów jak: 10 w skali Beauforta, Nie przejdziemy do historii, Kwiaty we włosach, Biały Krzyż, Natalie, Nikt na świecie nie wie, jak i wiele innych piosenek.

The Klenczon Experience występuje w składzie:
Wojciech Hoffmann – gitary i śpiew
Arek Malinowski – gitara basowa i śpiew
Mariusz Bobkowski – perkusja i śpiew
Dominik Pszit – gitara i śpiew

Bilety na spektakl: 16 zł (dla dzieci), 18 zł (dla dorosłych)

Bilety na koncert: 20 PLN [w przedsprzedaży], 30 PLN [w dniu koncertu]

Rezerwacja miejsc oraz informacja w Biurze Organizacji Widowni Teatru: 74 666 73 40.


Autor: Karolina Sobolewska