Olga Bończyk, Konrad Imiela, Olga Szomańska, Jan Kaczmarek, Dixie Tiger’s Band, NFM Ensemble, Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Wrocławskiej wystąpią na koncercie charytatywnym „Nieśmy ludziom radość” na rzecz poszkodowanych w wypadku członków Zespołu Spirituals Singers Band.

Z powodu obrażeń odniesionych w tragicznej kolizji drogowej 1 maja zmarł założyciel zespołu, Włodzimierz Szomański, pozostałych członków grupy czeka długie leczenie i rehabilitacja. Spirituals Singers Band to jeden z najpopularniejszych wrocławskich zespołów wokalnych. Uwielbiani przez publiczność koncertują od przeszło trzydziestu pięciu lat, wykonując gospel, standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej, kolędy. Do tragicznego wypadku doszło, gdy jechali na kolejny występ. Artystów możemy wesprzeć, przychodząc na koncert charytatywnym „Nieśmy ludziom radość” 31 maja o godzinie 18 w Filharmonii.

Fragmenty  Missa Gospel’s  autorstwa nieodżałowanego Włodzimierza Szomańskiego wykona jego córka, znana wokalistka Olga Szomańska, wraz z Akademickim Chórem Politechniki Wrocławskiej i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej. Olga Bończyk, która przez lata śpiewała w Spirituals Singers Band, wystąpi w repertuarze „Piosenki z klasą”. Na estradzie zobaczymy również Konrada Imielę, aktora i dyrektor Teatru Muzycznego Capitol oraz Zespół Dixie Tiger’s Band – wrocławską grupę nawiązującą zarówno repertuarem, jak i strojem do nowoorleańskich tradycji dixielandowych. Piosenki Jana Kaczmarka wykona Jerzy Skoczylas wraz z wrocławskimi filharmonikami pod batutą Andrzeja Kosendiaka, zaś NFM Ensemble zagra dwie części błyskotliwego Oktetu Jeana Françaix.

Bilety-cegiełki w cenie: 100, 50, 25 i 15 zł