WKK Wrocław przegrało na wyjeździe z Pogonią Prudnik 79:87. Po szarpanym meczu to gospodarze mogli cieszyć się z dwóch punktów. Dla wrocławian była to druga porażka w tym sezonie.

Koszykarze Tomasz Niedbalskiego świetnie zaczęli sezon. We własnej fali pozostają niepokonani, a na wyjeździe ponieśli tylko jedną porażkę – z AHG AZS-em Kraków. Dodatkowo w meczu przeciwko Pogoni Prudnik stawiani byli w roli faworyta, a od rywala dzieliło ich aż dziewięć miejsc w ligowej tabeli.

Nierówny początek

Oba zespoły przystąpiły do spotkania bardzo zmotywowane. WKK walczyło na trudnym terenie, natomiast Pogoń niesiona była dopingiem kibiców. W swoich pierwszych akcjach obie drużyny zdobyły punkty, później jednak to WKK zaczęło się rozpędzać. Jakub Koelner dwukrotnie trafił zza łuku i przewaga gości zaczęła rosnąć (8:3). Mimo że Pogoń cały czas odrabiała straty, to wrocławianie mieli spotkanie pod kontrolą. Po pierwszej kwarcie prowadzili 25:19.

W drugiej części gra wyglądała zupełnie inaczej. To gospodarze zaczęli dyktować warunki. Świetnie spisywał się duet Tomasz Prostak – Grzegorz Mordzak, który zdołał wyprowadzić swój zespół na prowadzenie (32:30). Wrocławianie w tej kwarcie zdobyli tylko 13 punktów, a na przerwę schodzili, przegrywając 38:40.

Szarpane spotkanie

Trzecią część wrocławianie rozpoczęli od dwóch trójek Damiana Pielocha, dzięki czemu ponownie mieli przewagę (44:40). Wtedy jednak przebudzili się gospodarze. W tej kwarcie trafili aż pięć rzutów zza trzy punkty, przez co zbudowali sobie sporą przewagę. Wrocławianie nie potrafili odpowiedzieć i przed ostatnią kwartą przegrywali 58:68.

Czwarta kwarta zaczęła się nie najlepiej dla WKK. Gospodarze powiększali swoje prowadzenie (73:58), a wrocławianie przez ponad dwie minuty nie mogli zdobyć punktów. Wtedy jednak przebudził się duet Jakub Koelner – Michał Jędrzejewski, który zdobył 13 punktów i zmniejszył straty. Po okresie dobrej gry gości, wynik był praktycznie na styku (77:80). Wtedy jednak sędzia odgwizdał niesportowy faul, a Jakub Krawczyk wykorzystał rzuty osobiste. W ostatniej akcji dorzucił jeszcze trzy punkty i to Pogoń wygrała 87:79. Wrocławianie ponieśli drugą porażkę w sezonie.


Pogoń Prudnik – WKK Wrocław 87:79 (19:25, 21:13, 28:20, 19:21)

Pogoń: Tomasz Prostak 20, Marcin Sroka 19, Grzegorz Mordzak 15, Jakub Krawczyk 12, Tomasz Nowakowski 9, Wojciech Pisarczyk 9, Wojciech Szpyrka 3, Damian Antczak 0, Maciej Poznański 0.

WKK: Michał Jędrzejewski 19, Jakub Koelner 13, Jakub Patoka 12, Dominik Rutkowski 11, Damian Pieloch 10, Bartosz Ciechociński 4, Kamil Fiedukowicz 4, Przemysław Malona 4, Tomasz Józefiak 2, Michał Kroczak 0.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Instagram