WKK Wrocław przegrało na wyjeździe z Pogonią Prudnik 79:87. Po szarpanym meczu to gospodarze mogli cieszyć się z dwóch punktów. Dla wrocławian była to druga porażka w tym sezonie.

Koszykarze Tomasz Niedbalskiego świetnie zaczęli sezon. We własnej fali pozostają niepokonani, a na wyjeździe ponieśli tylko jedną porażkę – z AHG AZS-em Kraków. Dodatkowo w meczu przeciwko Pogoni Prudnik stawiani byli w roli faworyta, a od rywala dzieliło ich aż dziewięć miejsc w ligowej tabeli.

Nierówny początek

Oba zespoły przystąpiły do spotkania bardzo zmotywowane. WKK walczyło na trudnym terenie, natomiast Pogoń niesiona była dopingiem kibiców. W swoich pierwszych akcjach obie drużyny zdobyły punkty, później jednak to WKK zaczęło się rozpędzać. Jakub Koelner dwukrotnie trafił zza łuku i przewaga gości zaczęła rosnąć (8:3). Mimo że Pogoń cały czas odrabiała straty, to wrocławianie mieli spotkanie pod kontrolą. Po pierwszej kwarcie prowadzili 25:19.

W drugiej części gra wyglądała zupełnie inaczej. To gospodarze zaczęli dyktować warunki. Świetnie spisywał się duet Tomasz Prostak – Grzegorz Mordzak, który zdołał wyprowadzić swój zespół na prowadzenie (32:30). Wrocławianie w tej kwarcie zdobyli tylko 13 punktów, a na przerwę schodzili, przegrywając 38:40.

Szarpane spotkanie

Trzecią część wrocławianie rozpoczęli od dwóch trójek Damiana Pielocha, dzięki czemu ponownie mieli przewagę (44:40). Wtedy jednak przebudzili się gospodarze. W tej kwarcie trafili aż pięć rzutów zza trzy punkty, przez co zbudowali sobie sporą przewagę. Wrocławianie nie potrafili odpowiedzieć i przed ostatnią kwartą przegrywali 58:68.

Czwarta kwarta zaczęła się nie najlepiej dla WKK. Gospodarze powiększali swoje prowadzenie (73:58), a wrocławianie przez ponad dwie minuty nie mogli zdobyć punktów. Wtedy jednak przebudził się duet Jakub Koelner – Michał Jędrzejewski, który zdobył 13 punktów i zmniejszył straty. Po okresie dobrej gry gości, wynik był praktycznie na styku (77:80). Wtedy jednak sędzia odgwizdał niesportowy faul, a Jakub Krawczyk wykorzystał rzuty osobiste. W ostatniej akcji dorzucił jeszcze trzy punkty i to Pogoń wygrała 87:79. Wrocławianie ponieśli drugą porażkę w sezonie.

Pogoń Prudnik – WKK Wrocław 87:79 (19:25, 21:13, 28:20, 19:21)

Pogoń: Tomasz Prostak 20, Marcin Sroka 19, Grzegorz Mordzak 15, Jakub Krawczyk 12, Tomasz Nowakowski 9, Wojciech Pisarczyk 9, Wojciech Szpyrka 3, Damian Antczak 0, Maciej Poznański 0.

WKK: Michał Jędrzejewski 19, Jakub Koelner 13, Jakub Patoka 12, Dominik Rutkowski 11, Damian Pieloch 10, Bartosz Ciechociński 4, Kamil Fiedukowicz 4, Przemysław Malona 4, Tomasz Józefiak 2, Michał Kroczak 0.