To wyjątkowe wydarzenie, które jest coroczną okazją dla mieszkańców Dolnego Śląska do zapoznania się z produktami firm przodujących w designie i nowoczesnym wzornictwie.

To podczas tej nocy odkrywa się talenty, kreuje trendy wnętrzarskie, prezentuje nowości i przybliża design każdemu zainteresowanemu. To także idealna okazja do rozmów i dyskusji na temat unikalnego i nowatorskiego wzornictwa, a nawet urządzanie swojego wymarzonego domu w jednym miejscu.

„Design Naturalnie” to myśl przewodnia, która stała się inspiracją organizatorów 7. Nocy z Designem. Szanując naturę, ceniąc jej walory to tej wyjątkowej nocy zostaną zaprezentowane meble i produkty z naturalnych materiałów i najciekawsze projekty związane z trendem eko. Wszystko, co naturalne.

Tak jak sama natura są niezwykłe, wyjątkowe, tak samo jak las dają nam pozytywną energię. Zbliżają nas do świata idealnego – świata natury, przenoszą na nas jego optymizm, spokój, harmonię. Taka będzie Noc z Designem – blisko natury, blisko lasu.

Podczas inauguracyjnej Nocy z Designem rozpoczynającej 7 edycję Designu Udomowionego:

 • będzie można oglądać najnowsze kolekcje i produkty wszystkich marek Galerii Wnętrz Domar polskich i zagranicznych projektantów i producentów m.in:, NOTI, VOX Meble, Home&Living, Meblik, Swarzędz Home, Jadik, Jafra, Ludwik Styl, Kuchnie z Drewna Hul, WFM Kuchnie Przystanek Inspiracja i wiele innych,
 • z kolei Fameg, Paged Collection, KLER, Interno Italiano pokażą kolekcje z  jednego z najważniejszych, corocznych wydarzeń w dziedzinie design’u – międzynarodowych targach Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie.

INSPIRUJĄCE WYSTAWY

Noc z Designem to również szansa obejrzenia inspirujących wystaw polskich projektantów, które będą mieć swoje premierowe odsłony, podkreślają proces tworzenia i pozwalają nam spojrzeć z innej perspektywy na otaczający nas świat. Mamy nadzieję, że zaprezentowane ekspozycje pobudzą  środowisko projektantów i architektów jak i wszystkich przybyłych wrocławian do poszukiwań własnych interpretacji naturalnego drewna. Tych ekspozycji Nocy z Designem przegapić nie wolno:

 1. Marki Dolnośląskie, a wśród nich przede wszystkim marki: Agnieszka Bar, Chors, Ende, LoftLight, Manufaktura Bolesławiec, Monomoka, Zieta Prozessdesign, Flapo, Projekt Drewno, Gepetto czy Poppyworks, Ragaba i wiele innych.
 2. Wystawa “must have” – Łódź Design Festival
 3. Meble Marzeń – Meble.pl
 4. Dobry Tydzień Projektanta – Dobroteka
 5. Dolnośląska Sieć Wzornictwa Przemysłowego
 6. Przedmioty dobrze zaprojektowane – Klaster Dobry Polski Wzór
 7. Samoobsługowe Muzeum / Ziemia – Muzeum Współczesne Wrocław
 8. Waterlove – School of Form
 9. Prezentacja prac studentów z pracowni projektowych Katedry Szkła / ASP Wrocław
 10. Prezentacja prac studentów z pracowni projektowych Katedry Ceramiki / ASP Wrocław

GOŚCIE SPECJALNI 7. NOCY Z DESIGNEM:

 1. Oskar Zięta – ceniony na całym świecie architekt, projektant, technolog i wizjoner, którego projekty brytyjski magazyn „Wired” nazwał meblami przyszłości.
 2. Beata Śniechowska – bezkompromisowa liderka  2. edycji programu MasterChef Polska, niebojąca się eksperymentów przedstawi livecooking z lasem w roli głównej – “Dobry smak w Dobrym Designie” w salonie Przystanku Inspiracja.
 3. Szatt – producent muzyczny, mistrz Polski beatmakerów 2013 w kategorii “live act”, mający na swym koncie instrumentalny album “Future Voices” i znany fanom m.in. ze współpracy z Nowokiem w ramach Nocnych Nagrań uświetni Noc z Designem swoim występem.
 4. Autorzy premierowych książek Uncut, Very Graphic, Symbole Polskiego Designu.

Mamy nadzieję, że zachwycimy także  wymagającą festiwalową publiczność unoszącym się w powietrzu zapachem świeżego drewna oraz przestrzenią zachęcającą do wyciszenia i kontaktu z naturą, nawet w samym centrum Wrocławia.

Zapraszamy wszystkich na 7 Noc z Designem! 18 czerwca 2015! Start godz. 20:00.

Galeria Wnętrz Domar, ul. Braniborska 14 we Wrocławiu.

Autor | Agnieszka Pająk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW Koninie rusza OKFA
Następny artykuł„Antymateria: Ławeczka” – spektakl improwizowany
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.