Wśród pretendentów do tego prestiżowego wyróżnienia są Sebastian Majewski, Maciej Masztalski, Konrad Imiela i Ewelina Adamska-Porczyk. Laureata poznamy 26 listopada podczas gali w Teatrze Współczesnym.

Blisko tydzień temu naradzała się kapituła Wrocławskiej Nagrody Muzycznej,  teraz swoje typy zgłaszali krytycy i dziennikarze decydujący o przyznaniu Wrocławskiej Nagrody Teatralnej. Laur jest wręczany od 2005 roku, a wśród jego laureatów są m.in. Jan Klata (aż dwukrotnie), Barbara Wysocka i Jarosław Fret (na zdjęciu).

fot. wroclaw.pl

Wśród nominowanych do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej za sezon 2011/2012 znaleźli się Sebastian Majewski za prowokacyjną interpretację historii i perfekcyjny warsztat reżyserski w spektaklu „Świadectwa wzlotu upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej Antka Kochanka”, Maciej Masztalski  za perwersyjną grę z widzem w spektaklu „9 rekonstrukcja”, Konrad Imiela za oryginalną koncepcję sezonu zmieniającą kanoniczny wizerunek teatru muzycznego, Ewelina Adamska-Porczyk za wyjątkową kreację aktorską i świetny ruch sceniczny w koncercie galowym 33. PPA „Tak Jest – piosenki Jacquesa Brela”.

Laureat zostanie ogłoszony przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza 26 listopada podczas gali w Teatrze Współczesnym (przyznana będzie tam także Wrocławska Nagroda Muzyczna). Oprócz nagrody (w wysokości 10 tysięcy złotych) zostanie mu wręczony specjalnie na tę okazję wykonany dyplom autorstwa Anny Gawlikowskiej.

(wroclaw.pl)