Bohater ostatniego finałowego spotkania przeciwko Stali Ostrów – Norbert Kulon – został powołany na pierwsze w tym roku zgrupowanie reprezentacji mężczyzn U-20. Wychowanek Śląska weźmie udział w konsultacji w Katowicach.

Norbert Kulon / fot. WKS Śląsk

Zgrupowanie reprezentacji młodzieżowej potrwa 6 dni, a najlepsi młodzi zawodnicy z całej Polski rozegrają podczas niego serię pierwszych sparingów. W dniach 1-3 czerwca podopieczni Mariusza Niedbalskiego spotkają się m.in. z drużyną złożoną z graczy z amerykańskiej ligi uniwersyteckiej NCAA występującą pod nazwą Athletes in Action czy kadrą U-20 Niemiec.

Norbert Kulon, po świetnym ostatnim sezonie, w którym zdobył m.in. mistrzostwo grupy B II ligi a także zwyciężył ze Śląskiem Wrocław w rozgrywkach o Puchar Polskiego Związku Koszykówki, za kolegów w kadrze będzie miał m.in. utytułowanych już graczy z drużyny wicemistrzów świata – Michała Michalaka, Mateusza Ponitkę czy Tomasza Gielo.

– Rywalizacja o miejsce w składzie będzie duża ale myślę, ze jestem na nią w pełni przygotowany. Nie czuję się pewnie, gdyż mam dużą konkurencję na swojej pozycji – Sebastian Kowalski (Politechnika Warszawa) czy Grzegorz Grochowski (MKS Dąbrowa Górnicza), ale zrobię wszystko by zostać w tej reprezentacji – mówi rozgrywający I-ligowego Śląska.

Docelową impreza, do której będzie się tego lata przygotowywać reprezentacja złożona z graczy urodzonych w 1992 oraz 1993 roku to mistrzostwa Europy dywizji B w Sofii.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOMW: Pierwszy weekend czerwca
Następny artykułZneutralizować Mittascha
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.