„Norma” na Wielkim Ekranie w Multikinie już 25 czerwca w Multikinie Arkady Wrocławskie. Widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia retransmisji nagrania zrealizowanego w styczniu 2015 roku w Gran Teatre de Liceu w Barcelonie. W roli tytułowej zobaczymy Sondrę Radvanovsky.

„Norma” – dwuaktowa opera tragiczna z tekstem Felice Romaniego i muzyką Vincenza Belliniego. Akcja opery dzieje się w czasie podboju Galii przez Rzymian i opowiada
o tragicznych dziejach miłości kapłanki druidów do rzymskiego konsula Polliona. Akcji jest tutaj raczej niewiele, dużo natomiast pięknych, ale trudnych arii, wspaniałych duetów
i potężnych scen zbiorowych. Dzieło Belliniego stanowi szczytowe osiągnięcie romantycznego bel canta. Bellini to autor jednych z najpiękniejszych i najsłodszych melodii w dziejach opery. Jego najpopularniejszą kompozycja pochodzi właśnie z Normy – to modlitwa tytułowej bohaterki.

Opera w dwóch aktach śpiewana po włosku.

Dyrygent – Renato Palumbo

Reżyser sceny – Kevin Newbury

Scenogrania – David Korins

Obsada:

Norma – Sondra Radvanovsky

Pollio – Gregory Kunde

Orowist – Raymond Aceto

Adalgiza – Ekaterina Gubanova

Klotylda – Anna Puche

Flawiusz – Francisco Vas

Godzina rozpoczęcia: 18:00

Czas trwania: ok. 186 min. (ok 5 min. materiałów autopromocyjnych Multikino + Akt I 96 min. + przerwa 15 min. + Akt II 70 min.).

Napisy: angielskie

Ceny biletów:

  • 40 zł – bilet normalny
  • 35 zł – bilet ulgowy (za okazaniem ważnej legitymacji/ Seniorzy/ z kuponem zniżkowym z magazynu Sens)
  • 30 zł – bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)

Pokaz odbędzie się 25 czerwca o godzinie 18:00 w Multikinie Arkady Wrocławskie.

Streszczenie libretta

Akt I

Odsłona 1:

Druidzi zbierają się w świętym gaju i czekają na znak Normy do walki. Przysłuchują się temu Pollio i Flawiusz. Pollio mówi o uczuciu do Adalgizy oraz o tym, że już nie kocha Normy. Druidzi oczekują znaku od Normy, jednak ta mówi, że Rzym jest skazany na zagładę. Wszyscy rozchodzą się. Pojawia się Adalgiza. Pollio chce ją namówić do wyjazdu z nim do Rzymu.

 

Odsłona 2:

Norma zwierza się Klotyldzie, że Pollio nie zabierze jej ze sobą do Rzymu. Przychodzi Adalgiza i zwierza się ze swojej grzesznej miłości Normie.

 

Akt II

Odsłona 1:

Norma chce uchronić swych synów przed niewolą rzymską. Myśli o zabiciu ich. Przywołuje jednak Adalgizę i prosi ją o opiekę nad synami w przypadku, gdy ona umrze. Adaliza postanawia namówić Polliona do powrotu do Normy.

 

Odsłona 2:

Orowist i wojownicy galijscy czekają na znak od bogów do uderzenia na Rzymian.

 

Odsłona 3:

Norma dowiaduje się o niepowodzeniu starań Adalgizy, którą Pollio chce porwać. Kapłanka chce się zemścić. Daje znak do ataku. Rzymianin wdziera się do świątyni. Pojmany przez strażników zostaje doprowadzony do Normy. Obiecuje mu darowanie życia za wyrzeknięcie się Adalgizy. Prokonsul odmawia. Norma mówi o zdradzie kapłanki (miłości do Pollione), ale gdy Pollio spodziewa się, że padnie imię Adalgizy, Norma wyznaje prawdę, wydając tym samym wyrok na siebie. Zostaje przygotowany stos i Norma wraz ze swym ukochanym zostają na nim spaleni.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTeatr Radia i Telewizji
Następny artykułKino Litwy na 15. festiwalu
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.