Od początku grudnia trwa remont linii kolejowej na odcinku Wrocław Sołysowice – Jelcz Laskowice. W związku z utrudnieniami komunikacyjnymi powstanie więc dodatkowa linia autobusowa, która kursować będzie od 5 stycznia w godzinach szczytu.

Remont linii kolejowej 292 na odcinku Wrocław Sołtysowice – Jelcz Laskowice rozpoczął się 7 grudnia 2018 roku. Linia ta, oprócz linii 115 i 118, zapewniała mieszkańcom połączenia z centrum Wrocławia. W związku z tym Wydział Transportu przedstawił Radzie Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów rozwiązania, które mają na celu poprawę obsługi komunikacyjnej Osiedla Swojczyce i Olimpia Port. Wspólnie zadecydowano o uruchomieniu dodatkowej linii 715, tzw. linii szczytowej.

Nowe połączenie ma zacząć funkcjonować 5 stycznia 2019 roku. Wynika to ze świąteczno-noworocznego harmonogramu komunikacji zbiorowej oraz uzyskania niezbędnego zezwolenia na realizację przewozów, które wynika z ustawy.  Autobusy linii 715 będą kursowały w dni robocze na trasie Rondo Reagana – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Mickiewicza – pętla Sępolno – mosty Chrobrego – Swojczycka – Swojczycka (rondo) w godzinach szczytowych (6:00 – 9:00 i 14:30 – 18:00) z częstotliwością co 15 minut.

Mieszkańcy, podróżujący z Osiedla Swojczyce (rondo przy skrzyżowaniu ulicy Swojczyckiej i Miłoszyckiej) do centrum miasta, będą mogli więc w szczycie komunikacyjnym korzystać w obu kierunkach z dwóch linii autobusowych – 115 i 715. Autobusy kursować będą średnio co 7,5 minuty.

Koszt kursowania linii autobusowej szacuje się na około 700 000 zł w skali roku.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcia: Ola Sopuch, mat. prasowe