Oficjalnie Impel Wrocław powalczy w przyszłym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. W związku ze zmianami sponsorów, klub wystąpi pod inna nazwą – Volleyball Wrocław. Nie przyczyni się do dużych zmian we wrocławskiej siatkówce, w drużynie na kolejny sezon zostaje przyjmująca Natalia Murek.

Akcji crowdfundingowa – Siła w zielonym, miała na celu zebranie funduszy na wystartowanie klubu w kolejnych rozgrywkach LSK. Dzięki zaangażowaniu kibiców i sportowców z całego kraju, udało się uratować klub od bankructwa. W przyszłym sezonie znowu będziemy mogli podziwiać kobiecą siatkówkę na wrocławskich parkietach. Tym razem jednak, pod inną nazwą – Volleyball Wrocław. Wycofanie się głównego sponsora zainicjowało zmiany. Obecnie trwają prace nad rebrandingiem marki.

Nowa nazwa nie powinna wpłynąć na grę drużyny. Klub rozpoczął prezentacje zawodniczek na kolejny sezon, pierwszą z nich jest młoda przyjmująca Natalia Murek. Dla Murek jest to drugi sezon we Wrocławiu. Pierwszy był jej debiutem na parkietach LSK. Siatkarka dysponuję dobrym przyjęciem oraz trudną zagrywką. Była powołana do szerokiej kadry Polski na Ligę Narodów przez selekcjonera – Jacka Nawrockiego. Drugi sezon we Wrocławiu, jak sama przyznaję, to duży krok w jej karierze.

-Zdecydowałam się zostać we Wrocławiu, bo wiem, ze to będzie dobry krok w mojej karierze. W zeszłym sezonie klub zapewnił mi wszystko, co było mi potrzebne, by rozwinąć skrzydła. Jestem szczęśliwa, że nasza współpraca będzie kontynuowana – mówi Natalia Murek, przyjmująca Volleyball Wrocław.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Kamil Lach / Volleyball Wrocław