Pływalnia The World Games im. Marka Petrusewicza przy ul. Wejherowskiej zostanie oddana do dyspozycji wrocławian już w sobotę – 4 marca. O godzinie 10.00 nastąpi oficjalne otwarcie kompleksu z udziałem Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego oraz mieszkańców miasta, którzy na obiekt wejdą tego dnia za darmo.

Budowa 50-metrowej krytej pływalni i modernizacja dotychczas funkcjonujących kąpielisk pod gołym niebem to jedna z kluczowych inwestycji związanych z Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017. Całość kosztowała 68 mln złotych, przy czym Ministerstwo Sportu i Turystyki wsparło inwestycję kwotą 23,5 mln złotych. Patronem obiektu został Marek Petrusewicz, pierwszy polski rekordzista świata w pływaniu i olimpijczyk z Helsinek (1952).

Podczas The World Games 2017 (20-30 lipca) obiekt stanie się areną rywalizacji w trzech dyscyplinach: sportowym ratownictwie wodnym i pływaniu podwodnym (pływalnia kryta) oraz kajak polo (pod gołym niebem). Zmagania w dwóch pierwszych dyscyplinach będzie mogło śledzić na żywo, z trybun, około 600 widzów.

Co ciekawe, kryta pływalnia została wyposażona w pływający pomost, mogący podzielić zbiornik na dwa mniejsze, a także w ruchome dno, regulujące głębokość.

W sobotę, po oficjalnym otwarciu obiektu rozpoczną się pokazy dyscyplin z programu TWG 2017. Od południa chętni będą mogli rozpocząć kąpiel. Dla dzieci i młodzieży prowadzone będą warsztaty sportowego ratownictwa wodnego, kajak polo i pływania podwodnego. Testowanie pływalni odbywać się będzie w godzinnych blokach: 12.00 – 13.00, 13.15 – 14.15, 14.30 – 15.30. W każdym bloku może wziąć udział do 200 osób. Wstęp wolny.

Na miejscu organizowane będą także konkursy, w których można wygrać bilety na rozgrywane przy ul. Wejherowskiej zawody w trakcie lipcowych The World Games 2017. Bilety na wszystkie dyscypliny TWG2017 są do kupienia na stronie ebilet.pl

Dzień później, 5 marca, na wrocławian czekają takie atrakcje jak zwiedzanie pływalni, animacje w wodzie dla dzieci, aqua aerobik, zumba, spinning i  pilates. By wejść na teren pływalni potrzebne są bezpłatne wejściówki.

W poniedziałek, 6 marca już od godziny 6 będzie można wejść na pływalnie na podstawie biletów (18-22 zł normalny, 15-18 zł ulgowy).

Z kolei od 1 czerwca mieszkańcy będą mogli pływać i wypoczywać na otwartej części kąpieliska. Zostało ono zmodernizowane. Do dyspozycji są dwa baseny: sportowy i rekreacyjny oraz brodzik dla dzieci. Wykładane kafelkami dno zostało zastąpione nowoczesną konstrukcją stalową. – Dzięki temu zmniejszone zostaną koszty utrzymania obiektu – mówi Paweł Łosiński, prezes Spartana, który będzie zarządzać kompleksem basenów przy ulicy Wejherowskiej. Atrakcją na pewno będzie blisko 100 metrowa zjeżdżalnia Anakonda.

Inwestycja kosztowała 68 milionów złotych, z czego 23,5 mln przeznaczyło na nią Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Przypomnijmy, że już niebawem nastąpi otwarcie dwóch innych aren The World Games 2017, które również posłużą na co dzień wrocławianom i miejskim klubom. Mowa o zmodernizowanym Stadionie Olimpijskim i torze wrotkarskim w Parku Milenijnym.