„Sesu”, były zawodnik Śląska Wrocław zanotował na wejściu sezonu dwa debiuty:  w barwach Zagłębia Lubin oraz jako obrońca

Janusz Gancarczyk (z lewej) / fot. zaglebie-lubin.pl

Zadowolony z meczu, wyniku, debiutu  i nowej roli Janusza Gancarczyka był szkoleniowiec Zagłębia Lubin Jan Urban: – W końcu po raz pierwszy grał na obronie, a to na pewno nie jest takie proste. Myślę, że poradził sobie z tym wyzwaniem, choć dużo musiałem mu zwracać uwagi na to, jak ma się ustawiać. Już podczas sparingów próbowałem wystawiać go po prawej stronie defensywy, ponieważ wiedziałem, że Bartosz Rymaniak nie będzie gotowy na inaugurację sezonu.

Inauguracja sezonu T-Mobile Ekstraklasy w Lubinie na remis (Pierwszy mecz „Miedziowych” z Legią Warszawa został odwołany z powodu ulewy jaka przeszła w tym dniu nad Warszawa).

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, lekko aktywniejsi od początku byli gospodarze. W 12 minucie piłkę w polu karnym przejął Janusz Gancarczyk, ale jego strzał minimalnie minął bramkę rywala.
Pierwszy gol w sezonie na Dialog Arenie padł dla gości w 49 minucie. Mocny i precyzyjny strzał zza pola karnego oddał Luis Henriquez. Bramkarz Zagłębia Lubin był bez szans. W samej końcówce spotkania – w 85. minucie kapitan „Miedziowych” – Szymon Pawłowski pięknym strzałem z dystansu wyrównał wynik spotkania na 1:1.

KGHM Zagłębie Lubin – Lech Poznań 1:1 (0:0)