Aleksandra Gancarz została nową zawodniczką wrocławskiego klubu. Środkowa jest kolejną siatkarką, która w nadchodzącym sezonie zagra w Volleyball Wrocław.

Aleksandra Gancarz wcześniej reprezentowała klub z Poznania. W barwach Energetyka rozegrała cały sezon, będąc jedną z najważniejszych zawodniczek w zespole. Jej drużyna zajęła ostatecznie 4. miejsce w 1. Lidze. Siatkarka debiutowała w Budowlanych Toruń. Zawodniczka ma 24 lata, mierzy 170 centymetrów wzrostu.

– Pochodzę z Dolnego Śląska i tutaj zaczynałam swoją przygodę z siatkówką.  Reprezentowałam kluby z Wałbrzycha czy  Świdnicy, ale zawsze marzyłam o grze w drużynie z Wrocławia. Dla mnie była to łatwa i oczywista decyzja, gdy pojawiła się oferta z Volleyball Wrocław. Jestem pewna, że będę się mogła dużo nauczyć od trenerów, jak i koleżanek z drużyny – mówi Aleksandra Gancarz.

 


W drużynie witamy Olę, która w ubiegłym sezonie była jedną z najlepszych środkowych pierwszej ligi. Przed nią powrót do walki w Lidze Siatkówki Kobiet. Wierzymy, że udowodni swoją wartość na boisku – dodaje Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Aleksandra Gancarz

 

Na ten moment skład wrocławskiej drużyny przedstawia się następująco: Natalia Murek, Weronika Wołodko, Anna Łozowska, Karolina Pancewicz , Roksana Wers.

Wiadomo również, że pierwszym trenerem pozostaje Marek Solarewicz, a drugim – Wojciech Kurczyński.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Volleyball Wrocław