Włoska famiglia już 7 kwietnia rozgości się w Kinie Nowe Horyzonty. Wszystko w ramach 2. wrocławskiej edycji Cinema Italia Oggi.

Motywem przewodnim nadchodzącego przeglądu kina włoskiego stała się tradycyjna famiglia, która zabierze nas aż na Półwysep Apeniński, by skraść nasze serca ośmioma wyjątkowymi filmami od naszych południowych przyjaciół.

Festiwal rozpocznie się od seansu komedii Que vado? reżyserii Gennaro Nunziante, w której ujrzymy słynnego Checco Zalone. Przybliży on nam postać typowego bamboccioni – dorosłego dziecka, które nie chce wyprowadzić się od rodziców. Niestety, jak to w życiu bywa, będzie on musiał pożegnać się z przytulnym gniazdkiem na rzecz… Bieguna Północnego – brzmi ciekawie, a nawet intrygująco.

Kolejny obraz, Spowiedzi, zabierze nas aż do Niemiec, na szczyt G8. W luksusowym hotelu, pośród zaproszonych głów państw znalazł się także pewien mnich (Toni Servillo), któremu przypadła rola wyspowiadania jednego z ministrów. Sytuacja niespodziewanie się pogarsza, a spotkanie zostaje zawieszone. Zebrani podejrzewają, że zakonnik znalazł się w posiadaniu kluczowych informacji, które mogą mieć wpływ na przyszłość niektórych państw. Czy uda im się je pozyskać, warto przekonać się samemu.

Jednak to nie koniec atrakcji, przedstawiłem zaledwie dwa z ośmiu obrazów, które wciąż czekają na odkrycie. Pośród nich znajdziecie czarno-białą tragikomedię Uszy, pełen wyścigów (i wzruszeń) Szybki jak wiatr, który postara się przybliżyć rodzinę słynnych rajdowców de Martino, czy Największe marzenie, historię rzymskiego przestępcy, który postanawia zmienić swoje życie poprzez pomoc innym, jednak czy uda mu się pogodzić z własną rodziną, która ma mu za złe jego przeszłość?

Historie pełne miłości, wzruszeń i trudnych decyzji na życiowych zakrętach czekają na widzów w ramach drugiej edycji Cinema Italia Oggi. Włosi za sprawą swojego kina postarają się przybliżyć nam obraz rodziny, jakiego nie znamy – piękny i smutny zarazem.

Turniej rodzinny wiedzy o Włoszech

Organizatorzy Cinema Italia Oggi zapraszają na turniej rodzinny wiedzy o Włoszech, który odbędzie się już 8 kwietnia, o godz. 12:00. Współzawodniczyć będzie ze sobą osiem drużyn, z których najlepsza zostanie nagrodzona voucherami na kursy językowe w Empik School Wrocław. Nagrody dla wszystkich przewidziała także firma Chocoffee ze Świdnicy. Zgłoszenia przyjmowane są tutaj do 7 kwietnia, do godz. 14.00. Warto się spieszyć, pozostało już niewiele czasu, a liczba miejsc jest ograniczona.


Autor: Patryk Wolny