Aura sprzyja więc rozpoczęto wiele prac budowlanych. To dobra wiadomość dla rowerzystów, którzy już niebawem będą mogli skorzystać ze ścieżki rowerowej łączącej pl. Społeczny z pl. Dominikańskim, swobodnie przejechać pod Mostami Warszawskimi czy bez stresu pokonać ulicę Trzebnicką.

Wiele zależy od pogody. Jeżeli nie przyjdzie sroga zima, to pierwsza z wymienionych prac powinna się zakończyć jeszcze w marcu. Zakończenie pozostałych przewidziano na maj.

– Mieszkam tuż przy Mostach Warszawskich więc wszystkie trzy inwestycje niezwykle mnie cieszą, bo korzystam regularnie z każdej z tych dróg. Miejmy nadzieję, że na dobre coś się zmieni w postrzeganiu nas rowerzystów – mówi nam Maciej Walaczyk, którego mimo brzydkiej pogody spotkaliśmy przemieszczającego się po Wrocławiu na rowerze.

Co ważne na nowych trasach mają zyskać też kierowcy. Na ul. Trzebnickiej wymieniona zostanie bowiem nawierzchnia.

Autor | Daniel E. Groszewski
Zdjęcie | ZDiUM

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKONKURS: Freddie Mercury ponownie na Wielkim Ekranie
Następny artykułTrwają wybory maskotki World Games 2017
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.