Już 25 stycznia, każdy widz znajdzie na ekranach wrocławskich Multikin coś dla siebie, bowiem do kin wchodzą cztery produkcje: „Nędznicy”, „Niemożliwe”, „Kolekcjoner” oraz „Podejrzani zakochani”.

Akcja filmu „Nędznicy” toczy się na tle wydarzeń rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich. Przedstawia losy kilku bohaterów, które stanowią uosobienie ludu francuskiego w trakcie trudnych czasów. Jean Valjean – galernik, po 19 latach więzienia wychodzi na wolność, gdzie odnajduje sens dobra i staje się obrońcą skrzywdzonych. Mimo wszystko, losy z przeszłości nie dają mu spokoju…

„Niemożliwe” to obraz prawdziwych zdarzeń, które miały miejsce w 2004 roku w Tajlandii. Poruszająca historia małżeństwa, które wraz z trójką dzieci postanowiło spędzić święta Bożego Narodzenia w tropikalnym raju. Jednak zamiast rajskiego odpoczynku, rodzina staje oko w oko z żywiołem – falą Tsunami. Woda, która na swojej drodze nie oszczędza nikogo, ani niczego, nie pokonuje jednak nadziei na przeżycie.

Kolejna produkcja to nowy horror twórców „Piły”, także opiewający w wymyślne tortury i krwawe wydarzenia. Cała fabuła opiera się na dewiacyjnej działalności psychopaty, zwanego „Kolekcjonerem”, w którego ręce trafia nieświadoma niczego uczestniczka imprezy – Elena. Pozostaje tylko pytanie, czy uda się wyciągnąć dziewczynę z rąk sadysty.

Ostatnia propozycja to „Podejrzani zakochani” to ciąg miłosno – kryminalnych zdarzeń, intryg i pomyłek, w które zostają zamieszane zupełnie postronne osoby, między innymi spragniona bliskości Barbara i nieśmiały Michał. Para ta poznała się za pośrednictwem Internetu, jednak w obawie przed porażką, na spotkanie w rzeczywistości wysyłają swoich atrakcyjnych zastępców. I tak, w ciąg przewrotnych zdarzeń wplątani w nie zostają: romantyczka, inteligent, femme fatale, rabuś, oszust i kierownik-służbista.

 

O filmie „Nędznicy”
Reżyseria: Tom Hooper
Scenariusz: William Nicholson
Obsada:
Hugh Jackman – Jean Valjean
Russell Crowe – Inspektor Javert
Anne Hathaway – Fantine
Sacha Baron Cohen – Monsieur Thenardier
Helena Bonham Carter – Madame Thenardier
Eddie Redmayne – Marius Pontmercy
Aaron Tveit – Enjorlas
Amanda Seyfried – Cosette

 

O filmie „Niemożliwe”
Reżyseria: Juan Antonio Bayona
Scenariusz: Sergio G. Sánchez
Obsada:
Ewan McGregor – Henry
Naomi Watts – Maria
Geraldine Chaplin – kobieta
Tom Holland – Lucas
Oaklee Pendergast – Simon
Samuel Joslin – Thomas

 

O filmie “Kolekcjoner”
Reżyseria: Marcus Dunstan
Scenariusz: Marcus Dunstan, Patrick Melton

Obsada:
Josh Stewart – Arkin
Christopher McDonald – Pan Peters
Lee Tergesen – Lucello
Johanna Braddy – Missy Solomon
Andre Royo – Wally
Robert Pralgo – Doktor
Emma Fitzpatrick – Elena
Shannon Kane – Paz

 

O filmie “Podejrzani zakochani”

Reżyseria: Sławomir Kryński

Obsada:
Bartek Kasprzykowski – Albert
Sonia Bohosiewicz – Barbara
Weronika Książkiewicz – Simona
Rafał Królikowski – Alex
Krzysztof Kiersznowski
Jerzy Szejbal
Rafał Rutkowski
Sławomir Orzechowski

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZapomnieć o Częstochowie
Następny artykułDevils Wrocław z najsilniejszą obroną w lidze
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.