Już niebawem drugi sezon serialu „Belfer”. Rzecz o tyle istotna dla mieszkańców Wrocławia, iż akcja toczy się właśnie w naszym mieście, a losy głównego bohatera podobno zapierają dech. 

Paweł Zawadzki po wydarzeniach w małej miejscowości Dobrowice zostaje zmuszony przez oficera CBś do rozwikłania kryminalnej zagadki w prestiżowym liceum we Wrocławiu.  Owo liceum zagra Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej przy ul. Prusa. Zdjęcia były także kręcone w niedalekiej Osówce. Akcja zaś rozgrywa się w zupełnie innym niż dotychczas środowisku, mimo, iż również wśród młodzieży licealnej. Realia wielkiego miasta są diametralnie różne. Zmienił się także reżyser formatu. Za nowy sezon odpowiadają Krzysztof Łukaszewicz i Maciej Bochniak, przejęli tę część  produkcji po Łukaszu Palkowskim. Oprócz Jakuba Żulczyka i i Moniki Powalisz nad scenariuszem do 2 sezonu serialu pracowali również Wojciech Bockenheim oraz Bartosz Ignaciuk. Oczywiście bezzmienie rolę tytułowego „belfra” gra Maciej Stuhr. Canal + wypuścił tak zwany Making of Belfer2, w którym to Maciej Stuhr zapewnia, że naprawdę dużo będzie się działo.

Bardzo szybko, w tych pierwszych dwóch odcinkach, świat staje do góry nogami – mówi w materiale dla Canal + Maciej Stuhr, serialowy Paweł Zawadzki. – To jest rzeczywiście jak u Hitchcocka, krótko mówiąc. Pamietam jak usiadłem do lektury odcinków, aha no Paweł przyjeżdża, tu jest Wrocław, wchodzi do mieszkania i jebudu… wysadza się wszystko w powietrze, nie mogę powiedzieć w jaki sposób. Widzowie zobaczą to już wkrótce. 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=KxWKEHQ6TKc

Na telewizyjnym ekranie zobaczymy młode pokolenie aktorek i aktorów: Zofię Wichłacz, Michalinę Łabacz, Aleksandrę Domańską, Stanisława Linowskiego czy Adriana Zarembę. Pierwszy odcinek już 22 października.


Autor: Sabina Misakiewicz