W związku z modernizacją rozjazdu tramwajowego na skrzyżowaniu Hubskiej i Glinianej, od niedzieli, 17 czerwca, tramwaje 8, 31 i 32 pojadą innymi trasami. To jedna z kilku utrudnień, które czekają w najbliższym czasie na mieszkańców tej części miasta. 

Po zakończeniu 6. PKO Nocnego Półmaratonu, na ulicy Hubskiej rozpocznie się kolejny etap modernizacji ulicy. Montowany będzie rozjazd umożliwiający przejazd tramwaju z jednego toru na drugi. Linia 8 zostanie skierowana do pętli Park Południowy, a tramwaje numer 31 i 32 pojadą obok Dworca Głównego PKP, przez ulicę Pułaskiego i Plac Wróblewskiego. Na odcinkach wyłączonych z ruchu, zastąpią je specjalne, tymczasowe autobusy numer 708 i 732.

Od soboty, 23 czerwca, tramwaje wrócą swoje trasy. Pojadą jednak skróconym kursem, do przystanku „Gajowa”. Tam, mieszkańcy Hub czy Gaju, będą mogli przesiąść się do autobusów zastępczych.

Na razie nie znamy oficjalnej daty zakończenia modernizacji ul. Hubskiej. Jak przyznaje spółka Wrocławskie Inwestycje – jeśli wszystko pójdzie po dobrej myśli, jeszcze w tym roku nowym odcinkiem torowiska mają przejechać pierwsze tramwaje.


Tekst: Marcin Obłoza
Zdjęcie: wikipedia.com