Już 20 stycznia na ekrany kin trafi „Las, 4 rano” – film w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego, w którym po raz pierwszy od 12 lat w głównej roli zobaczymy Krzysztofa Majchrzaka – pisze Kuba Żary. 

Scenariusz filmu „Las, 4 rano”, którego współautorami są Jan Jakub Kolski i Krzysztof Majchrzak, został zainspirowany bestsellerową książką pod tym samym tytułem. „Las, 4 rano” to historia mężczyzny, który wydaje się królem życia – ma pieniądze, władzę, kobiety i narkotyki. Któregoś dnia porzuca pracę w korporacji, w sposób nie dający szans na  powrót. Las, 4 rano, kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny – zarośnięty, brudny, w łachmanach – zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy: to ten sam człowiek. Mężczyzna mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance. Za towarzystwo ma trójnogiego psa. Żywi się mięsem upolowanej zwierzyny, żyje w zgodzie z przyrodą. Któregoś dnia przed drzwiami jego samotni staje 13-letnia Jadzia i zmusza go, aby po raz kolejny zmienił swoje życie.

U boku Krzysztofa Majchrzaka w filmie zagrali: Olga Bołądź – w roli przydrożnej prostytutki Naty, Marysia Blandzi – w roli Jadzi oraz Michał Kowalski jako Boria, Grzegorz Stelmaszewski jako Aleksandyr i Aleksandra Michael jako Penka. 
Międzynarodowa premiera filmu „Las, 4 rano” odbyła się w Szanghaju podczas Shanghai International Film Festival. Polscy widzowie po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć film podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Od 20 stycznia film trafi do prawie czterdziestu kin studyjnych w całej Polsce za sprawą dystrybutora filmu – Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Producentem filmu jest Wytwórnia Doświadczalna, Centrala, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Miasto Łódź, Centrum Technologii Audiowizualnych, K2 Strefa są jego koproducentami.  Film został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Las, 4 rano_plakat