W stolicy Dolnego Śląska pojawił się nowy krasnal. Przyleciał do naszego miasta samolotem i wylądował przy Centrum Handlowym Borek. Zabawi tam na dłużej.

Krasnoludek Lotnik / mat. Wrocławskie Centrum Handlowe Borek

Krasnal Lotnik – bo tak roboczo został nazwany – pojawił się w poprzedni weekend. Pracownicy CH Borek przygotowali dla niego specjalny pas startowy. Jedno jest pewne: kocha robić zakupy. Klienci na pewno będą mogli go spotkać za każdym razem, kiedy wybiorą się do sklepów.

Skąd wziął się krasnal, który kocha latać samolotem? Otóż Lotnik od dawna słynął z zamiłowania do majsterkowania. W swoim warsztacie opracowywał wciąż nowe wynalazki. Fascynacja da Vinci’m i braćmi Wright, obudziła w nim miłość do latania. Od tamtej pory każdą wolną chwilę spędzał na konstruowaniu maszyny, która pozwoliłaby mu wzlecieć w przestworza. Po wielu próbach spełnił swoje marzenie. Udał się w wielki świat, by sprawdzić, jak żyją ludzie. Wrocław najbardziej przypadł do gustu krasnalowi. Oczarowały go piękne świąteczne ozdoby, uśmiechnięci ludzie i ciche dźwięki kolęd. Kiedy zatęskni zawsze może wrócić do swoich przyjaciół i rodziny. Pracownicy CH Borek mówią, że od czasu do czasu odwiedza swoich najbliższych, jednak na co dzień pomaga im w pracy. Lotnik to ich dobry duch.

(Marta Zieleń)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPremiera „Pułapki” Różewicza
Następny artykułTerminarz będzie sprzyjał Śląskowi
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.