Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu będzie miało nowy filmowy mural. Spośród trzech propozycji internauci wybiorą ten, który zostanie namalowany. 

Pierwsze ścienne malowidło powstało w 2013 roku i zapoczątkowało historię murali w Centrum Technologii Audiowizualnych. Mowa tu o jednej z najbardziej znanych scen w kinematografii, z filmu „Popiół i diament”, w której Zbyszek Cybulski podpala kieliszki ze spirytusem. Stworzono go w technice 3D painting.  Kolejne dzieła zdobiące dawną Wytwórnię Filmów Fabularnych to mural nawiązujący do „Rękopisu znalezionego w Saragossie” oraz „Samych swoich” czy „Giuseppe w Warszawie”.

Studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracy nad projektami murali mieli dużą swobodność.

– Nowy mural będzie w sumie już siódmym malowidłem ściennym w naszej siedzibie. Podobnie jak w przypadku poprzednich inicjatyw, projekt również dotyczyć będzie tematyki filmowej, choć tym razem już nie konkretnej produkcji, ale kinematografii w ogólnym ujęciu. – mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

Autorkami projektów są trzy studentki malarstwa – Ula Madera, Magdalena Jaroć i Weronika Braun. Jak mówi Joanna Pałys z Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu Tym razem postawiliśmy na nieco bardziej abstrakcyjne projekty nawiązujące do industrialnego charakteru korytarza oraz ciężkiego sprzętu filmowego.

Głosowanie na murale odbywa się do końca marca 2017 r. na stronie: http://filmstudioceta.pl/2017/02/kolejny-filmowy-mural-w-ceta-zapraszamy-do-glosowania/

Projekt, który w internetowej sondzie zdobędzie najwięcej głosów ozdobi jedną ze ścian w korytarzu, sąsiadującym ze Studiem Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego i Studiem Filmowym im. Wojciecha Jerzego Hasa. Niezbędne materiały do wykonania zwycięskiego malowidła zapewni firma PPG Deco Polska.

Autor | Sabina Misakiewicz