Śląsk Wrocław przebudowuje swój zespół i pozyskuje młodych perspektywicznych zawodników. Daniel Szczepan jest kolejnym piłkarzem, który podpisał kontrakt z  wrocławskim klubem i w następnym sezonie wystąpi w jego barwach.

Młody piłkarz to nowy napastnik WKS-u, który wcześniej reprezentował GKS 1962 Jastrzębie. Z tym klubem wywalczył awans do Nice 1. Ligi. W 31 spotkaniach zdobył 13 goli. 23-latek pochodzący z Dolnego Śląska, podpisał ze Śląskiem kontrakt, który będzie obowiązywał do czerwca 2020 roku.

To dla mnie duży krok w karierze. Jestem szczęśliwy, że się tutaj znalazłem. Teraz czeka mnie ciężka praca, żeby udowodnić, że nie znalazłem się w tak wielkim klubie jak Śląsk przypadkiem. Były mną zainteresowane także inne zespoły, z I ligi, ale ja chciałem sprawdzić się jak najwyżej i walczyć o marzenia. Chcę dobrze zaprezentować się trenerom, pokazać, że jestem zdeterminowany. Jeszcze w czwartek wstałem o 5 rano i poszedłem do pracy w kopalni. Skończyłem o godzinie 14 i pojechałem na trening. Możecie mi wierzyć, że zrobię wszystko, by wykorzystać daną mi szansę – mówi Daniel Szczepan, nowy zawodnik WKS-u.

Poza Danielem Szczepanem, Śląsk Wrocław pozyskał również Damiana Gąskę, który wcześniej grał w pierwszoligowym klubie Wigry Suwałki. Oprócz dwójki nowych zawodników, w ostatnim czasie trzyletni kontrakt podpisał Maciej Pałaszewski.