Jak dojechać na lotnisko? Obsługa Portu Lotniczego we Wrocławiu namawia do korzystania z własnego samochodu. Otwarto nowy parking, który ma być udogodnieniem dla klientów.

Lotnisko stara się jeszcze bardziej udogodnić podróżnym przybycie. Zaparkowanie w takim miejscu nie jest łatwe, dlatego otworzono nowy parking – parking B, który pomieści ponad 350 pojazdów. Tym samym łączna liczba miejsc parkingowych przy wrocławskim lotnisku wzrosła do ok. 4 tysięcy.

Nowy parking B znajduje się najbliżej hali odlotów, a pierwszy wjazd na jego teren mieści się jeszcze przed bramkami na lotnisko. Z myślą o wygodzie pasażera wszystkie parkingi portu są w odległości umożliwiającej szybkie dojście do terminala na piechotę. Jak tłumaczy Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław:

Chodzi o to, by maksymalnie usprawnić podróż naszym pasażerom bez względu na to czy planujemy business day, trzydniowy wyjazd, a może lecimy z Wrocławia na dłuższe wakacje. Nowy parking B, właśnie oddany do użytku, gwarantuje, że dla każdego znajdzie się miejsce – tłumaczy Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Port Lotniczy Wrocław posiada obecnie parkingi krótkoterminowe A, B i C, długoterminowy D, godzinowy G oraz parking VIP. Pozostawienie samochodu na krótkoterminowych parkingach A, B i C na jeden dzień kosztuje 24 zł, a 44 zł na trzy dni. W przypadku dłuższej podróży lepiej skorzystać z parkingu długoterminowego D – pozostawienie na nim samochodu na okres 7-8 dni to koszt 59 zł, a 14-15 – 79 zł. Miejsce najlepiej zarezerwować online, to gwarantuje rabat do 40%, pozwala uniknąć uiszczania opłaty w kasie i umożliwia otrzymanie faktury e-mailem. Możliwość rezerwacji online miejsc postojowych na nowym parkingu B pojawi się do końca kwietnia.

Jeżeli ktoś nie zamierza parkować, lecz jedynie chce podjechać pod terminal (np. odebrać kogoś bliskiego), to warto skorzystać z parkingu G (godzinowego). Znajduje się on na wprost wyjścia z hali przylotów, zaś dodatkowe miejsca podstoju godzinowego znajdziemy na parkingu A i C. Pół godziny postoju kosztuje tylko 4 zł. We Wrocławiu pasażerowie mogą też korzystać z bezpłatnej strefy Kiss & Fly. Zgodnie z nazwą, mamy tam czas dosłownie na szybkiego całusa – postój w strefie Kiss & Fly przed terminalem jest darmowy do 10 min postoju.

 Oprócz poprawy dojazdu – m.in. dzięki autobusowi WRO Airport Express, który kursuje pomiędzy lotniskiem a Dworcem Autobusowym i możliwości zakupu biletów łączonych na przejazd bezpośrednio na stronie FlixBus – lotnisko powiększyło też liczbę punktów usługowo-handlowych. Przy udziale nowego operatora strefy wolnocłowej – firmy Baltona – wzbogacono m.in. liczbę i asortyment sklepów na lotnisku.Parking B ma być kolejnym udogodnieniem dla klienta i sposobem na łatwiejsze i bezstresowe parkowanie.


Opracowała: Adrianna Machalica
Zdjęcia: mat. prasowe, wikipedia commons