Mateusz Radecki został nowym pomocnikiem Śląska Wrocław. To już kolejny zawodnik, który dołączył do klubu. Z WKS-em podpisał dwuletni kontrakt.

Nowy zawodnik Śląska dołączył do zespołu na zasadzie wolnego transferu. W poprzednich dwóch sezonach reprezentował klub Wigier Suwałki. Wcześniej występował w Radomiaku Radom.

Każdy młody piłkarz chciałby zagrać kiedyś w Ekstraklasie, dlatego cieszę się, że trafiłem do Śląska i otrzymałem tę szansę. Mam nadzieję, że dobrą grą szybko przekonam do siebie kibiców we Wrocławiu – mówi Mateusz Radecki.

Radecki ma 25 lat, mierzy 187 centymetrów wzrostu i gra na pozycji pomocnika. Ze Śląskiem podpisał kontrakt na dwa lata.

Obserwowaliśmy Mateusza przez całą rundę wiosenną. W każdym meczu zwracał na siebie uwagę przede wszystkim swoją niesamowitą efektywnością. Brakowało nam zawodnika o takim stylu, jego dużym atutem są także warunki fizyczne. Potrafi zrobić z nich użytek w ofensywie, przy stałych fragmentach gry, jak i odpowiedzialnie zachować się podczas obrony własnej bramki – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław