Norwegian – narodowe linie lotnicze, otwierają połączenia z Wrocławia na główne lotnisko Oslo-Gardermoen. Pierwszy samolot na tej trasie wystartuje 30 marca 2020 roku.

Na nowej trasie z Wrocławia pasażerowie zyskają połączenie na najważniejszej międzynarodowe lotnisko w stolicy Norwegii – Oslo-Gardermoen. W poprzednim roku port obsłużył ponad 28,5 mln osób. Oferuje wiele połączeń, m.in. do USA. Przewoźnik zapowiada dwa rejsy w tygodniu – w poniedziałek oraz piątek.

Oslo-Gardermoen to ważny port przesiadkowy, jeden z największych w północnej Europie. Dogodne terminy rejsów są dodatkowym atutem, zarówno dla pasażerów planujących krótszy wyjazd, jak i dalszą podróż. Można oczekiwać również znaczącego ruchu turystycznego z Norwegii na Dolny Śląsk – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Norwegian to flagowe norweskie linie, które znajdują się na szóstym miejscu jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów (dane Urzędu Lotnictwa Cywilnego). W ubiegłym roku było to blisko 835,5 tysiąca pasażerów.

Jesteśmy przekonani, że Skandynawia ma wiele do zaoferowania dla podróżnych z Polski – piękne krajobrazy, przyciągające miasta z ciekawą kulturą, mocną ekonomię, a także dostęp do naszej sieci dalekodystansowych połączeń, z kierunkami takimi jak Nowy Jork, Los Angeles czy Bangkok, żeby wymienić tylko kilka – mówi Magnus Maursund, Senior Vice President Commercial Short Haul linii Norwegian.