Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zaprasza dzieci i rodziców, młodzież i dorosłych, amatorów i profesjonalistów, animatorów i pedagogów na warsztaty i zajęcia teatralne w ramach projektu Akcja: EDUKACJA 2.0 w nowym sezonie teatralnym.

Akcja:  EDUKACJA to najważniejszy projekt edukacyjny wrocławskiej Pantomimy, angażujący w działania warsztatowe i teatralne różne grupy społeczne i wiekowe.  Adresatami projektu są dzieci i ich rodzice, młodzież, dorośli, seniorzy, pedagodzy i instruktorzy teatralni. Dla każdej z grup przygotowano osobny, autorski program, a warsztaty w ramach projektu prowadzą aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Grupa Otwarta to zajęcia dla młodzieży (od 18 r.ż.), dorosłych i seniorów. Warsztaty odbywają się dwa razy w tygodniu w siedzibie WTP. W trakcie zajęć uczestnicy poznają technikę pantomimy i pracują nad warsztatem aktorskim, a zdobyte umiejętności wykorzystują w etiudach teatralnych. Zajęcia odbywają się w miesięcznych blokach warsztatowych pod opieką zespołu aktorskiego Teatru Pantomimy. Autorski program zajęć daje możliwość zapoznania się z różnymi formami pantomimy – od działań solowych, po pracę zespołową. Warsztaty ruszają od października, a pierwsze spotkania poprowadzi Agnieszka Kulińska. Zapisy do Grupy Otwartej startują 4 września; zgłoszenia można wysyłać na adres pio.soroka@gmail.com. Liczba miejsc ograniczona.

W październiku ruszają również zajęcia w Grupie Junior, adresowane do dzieci w wieku 3-6 lat. Teatralny Plac Zabaw WTP to pole do szeroko pojętego eksperymentu ruchowego
i plastycznego oraz trening pamięci ruchowej, wyobraźni i ekspresji pozawerbalnej. Partnerem Grupy Junior jest Kino Nowe Horyzonty, a warsztaty odbywają się w niedzielne poranki w KNH.

Z kolei już od września startują objazdowe warsztaty teatralne pn. Pierwszy Dzwonek, skierowane do uczniów dolnośląskich szkół. Aktorzy WTP w szkołach na terenie Dolnego Śląska w przystępny i atrakcyjny sposób zapoznają uczniów z tradycją Wrocławskiej pantomimy. Informacje i zgłoszenia k.klimek@pantomima.wroc.pl.

Nauczycieli i animatorów kultury, którzy prowadzą szkolne koła teatralne, organizują wspólne wyjścia do teatrów i aktywnie uczestniczą w życiu teatralnym miasta, Pantomima zaprosi na warsztaty w październiku. Najbliższą sesję warsztatową poprowadzą Anna Nabiałkowska i Mariusz Sikorski, szczegółowe informacje dostępne będą niebawem.

Wszystkie warsztaty są całkowicie bezpłatne. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Więcej informacji odnośnie działań edukacyjnych we Wrocławskim Teatrze Pantomimy znajdują się na naszej stronie www.pantomima.wroc.pl.

Akcja: EDUKACJA 2.0 realizowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.