Płyta Słowowtóry w sklepach ukaże się 10 listopada, tymczasem na kanale Alkopoligamii znaleźć można singiel promujący krążek z jednym z lepszych ostatnio widzianych przeze mnie teledysków.

W utworze gościnnie występują Kortez oraz Spinache. Przyjemny, wpadający w ucho podkład, dźwięczny i pełen szmerów, szelestów oraz gry słów tekst sprawiają, że moje oczekiwania względem tego albumu. Co ważniejsze, wszystko wskazuje na to, że będzie to w całości krążek, który wprowadzi zupełnie nową jakość do polskiego hip-hopu. Zresztą sam Pjus o prezentowanym wyżej kawałku wypowiada się następująco:

Jak każdy z tytułów na tej płycie, COFFEE PASTE jest grą słów – nowym związkiem frazeologicznym rzucającym światło na pewne zjawiska i nadającym im nazwę. Tym razem chodzi o pewną powtarzalność w naszej kulturze/codzienności, o artystów, zachowania, poglądy, którymi wręcz na siłę chcemy się wyróżnić od reszty. Chcąc być lepsi i zdystansowani szukamy przesadnie offowych pomysłów. To tak jak z tworzeniem/zamawianiem coraz bardziej wymyślnych kaw – dochodzimy do wniosku, że coraz mniej tej kawy w kawie, a samo mieszanie jej nie ulepszy. Nowatorskie rozwiązania w końcu i tak stają się mainstreamem, który wszyscy naśladują i kopiują.

Pozostaje już tylko czekać, spodziewajcie się recenzji oraz tego, że dzisiaj już nic lepszego nie znajdziecie.


Autor: Patryk Rudnicki