Śląsk Wrocław poprzednimi transferami zadbał o swoją ofensywę, teraz postanowiono więc wzmocnić defensywę. Do klubu trafił właśnie środkowy obrońca Wojciech Golla. Podpisał z klubem dwuletnią umowę.

Piłkarz ma 26 lat, a swoją karierę rozpoczynał w Lechu Poznań. W 2012 roku trafił do Pogoni Szczecin, gdzie rozegrał aż 98 spotkań, w których trafił dwie bramki. W tym czasie zadebiutował także w kadrze narodowej w meczu przeciwko Mołdawii.

Po dobrych występach w barwach Pogoni z Ekstraklasy przeniósł się do holenderskiej Eredivisie. Tam grał w klubie NEC Nijmegen. Wystąpił w 106 meczach i strzelił sześć goli.

Decyzja o powrocie do kraju może nie była łatwa, ale Śląsk był konkretny. Uważam, że to bardzo dobry klub i będę miał tutaj znakomite warunki do rozwoju – mówi Wojciech Golla.

Ze Śląskiem podpisał dwuletni kontrakt. W następnym sezonie zagra z 14 na koszulce.

Bardzo zależało nam na pozyskaniu Wojtka. Na pewno ma już swoją renomę, odpowiednią jakość, a także charakter, który predysponuje go do tego, by mógł pokierować obroną Śląska. Jestem przekonany, że szybko stanie się ważną postacią zespołu i spełni nasze oczekiwania – podkreśla Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u.

Wojciech Golla jest czwartym zawodnikiem, który w letnim oknie transferowym trafili do Śląska. Wcześniej klub podpisał umowy z Damianem Gąską, Danielem Szczepanem i Jakubem Łabojką.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław