Na najbliższy piątek – 15 kwietnia zaplanowano spotkanie z Karolem Skalskim, który opowie o swojej półrocznej podróży do Malezji i szukaniu kłopotów w Iranie; a w następną sobotę wystawę Tunezyjki Sondess Ellouze Haddad pt. „Elyssa”.

 

IRAN

To będzie już drugie slajdowisko, czyli druga opowieść o Iranie. W wykonaniu Karola Skalskiego będzie bez wątpienia zupełnie inna. Jej bohater odwiedził Iran podróżując z Polski do Malezji. Iranem się zachwycił i te wrażenia bardzo chciałby przekazać.

15.04 | piątek | godz. 20
Szara Wrona
ul. Pomorska 27
wstęp wolny

 

iran2BV

 

TUNEZJA

Mieszkająca w Polsce tunezyjska malarka Sondess Ellouze Haddad zaprasza na pierwszą swoją wystawę we Wrocławiu (do tej pory wystawiała się w Warszawie i Tunisie). Uczennica M’hameda Mtimeta i Nejiba Znaidi’ego zaprasza na wystawę pt. „Elyssa” dotyczącą legendarnej królowej Kartaginy, która wylądowała na wybrzeżu Tunezji. Wybrała sobie miejsce, w którym chciała stworzyć nową stolicę dla fenicjańskiego ludu. Zaoferowano jej „tyle ziemi, ile się da nakryć wołową skórą”, dowcipny pomysł, dzięki któremu założyła Kartaginę ok. 813 r. p.n.e. Pierwotnie był to jedynie mały port na wybrzeżu, założony tylko jako przystanek dla handlarzy, aby mogli się zaopatrzyć czy naprawić statki, z czasem jednak Kartagina stała się jednym z najpotężniejszych miast Morza Śródziemnego, zanim nie wzrosła ranga Rzymu.

23.04 | sobota | godz. 17
Szara Wrona
ul Pomorska 27,
wstęp wolny

elyssa

 

Autor | DEG