Dolnośląskie Centrum Filmowe wraz z nadejściem wakacji zaprasza na przegląd najlepszych i najciekawszych filmów jakie gościły na ekranach kin w sezonie 2017/2018.

Zgodnie z zapewnieniami organizatorów będziemy oglądać oglądać szybko i sporo, a do tego, co najważniejsze, tanio. Film dostępny w repertuarze będzie jedynie przez tydzień, a koszt biletu wyniesie zaledwie 8 zł. Znakomita okazja do nadrobienia zaległości w minionych miesięcy.

Start pokazów już 29 czerwca. 

Poniżej lista filmów opublikowanych przez kino wraz z informacją o planowanych projekcjach.


IDA reż. Paweł Pawlikowski
29 czerwca – 5 lipca, g. 12.30 i 18.30

Lata 60. w Polsce. Anna jest nowicjuszką, sierotą wychowywaną w zakonie. Przed złożeniem ślubów matka przełożona stawia warunek: Anna musi odwiedzić swoją ciotkę Wandę, jedyną żyjącą krewną. Obie wyruszają w podróż, która ma im pomóc nie tylko w poznaniu tragicznej historii ich rodziny, ale i prawdy o tym, kim są. Poruszający, kameralny, wybitny w obrazie dramat, za który Paweł Pawlikowski został nagrodzony Oscarem dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego w 2015 roku, a chwilę temu odebrał nagrodę za reżyserię filmu „Zimna wojna” w Cannes.

KEDI. SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW reż. Deyda Torun
6-12 lipca, g. 12.30, 18.30

Stambuł to miasto z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Koty, mając w nim swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce. Żyją na styku dwóch światów – dzikiego i cywilizowanego: nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości. Bywają drapieżne, uparte, zdeterminowane, ale też wdzięczne, radosne i wierne. Tak naprawdę są najważniejszymi mieszkańcami Stambułu – ukrytym skarbem miasta. Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to wyjątkowe indywidualności, które są naszymi przewodnikami po tym mieście.

DUNKIERKA reż. Christopher Nolan
6-12 lipca, g. 14.30, 20.30

Christopher Nolan zapisał się na kartach historii kinematografii jako twórca mrocznych i intrygujących kreacji. Choć dotychczas znany był głównie z produkcji opartych na fikcji, to wielu widzów z niecierpliwością oczekiwało na jego interpretację wojennego dramatu, utrzymanego w realiach II Wojny Światowej. Historia Dunkierki opowiada o alianckich żołnierzach z Belgii, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz Francji, którzy zostali otoczeni przez niemiecką armię. Znakomitym obrazom towarzyszy wybitna muzyka Hansa Zimmera. Film nagrodzono trzema Oscarami w 2018 roku.

MAUDIE reż. Aisling Walsh
23-25 lipca, g. 14.15, 20.15

„Maudie” to wzruszająca opowieść oparta na życiu malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. Niesamowita historia o romansie pomiędzy samotnikiem (Ethan Hawke), a kruchą, ale pełną energii kobietą (Sally Hawkins), która pragnie niezależności, by móc z wielką pasją malować swoje wyjątkowe obrazy.

PARTY reż. Sally Potter
23-25 lipca, g. 12.30, 18.30

Janet organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna i jej mąż Gottfried, zwolennik medycyny alternatywnej, para wyzwolonych lesbijek oraz dziwnie podenerwowany bankier Tom. Tymczasem mąż gospodyni, zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta…


Autor: Patryk Wolny
Materiały: strona internetowa kina.