Pięć budynków o łącznej powierzchni ok. 85 tys. m kw., usytuowanych u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Szczęśliwej – tak wyglądać będzie największy wrocławski projekt biurowej spółki Skanska. 

Budowa kompleksu Centrum Południe została podzielona na dwa etapy. W pierwszej fazie inwestycji powstaną dwa biurowce, oferujące najemcom ok. 26 tys. m kw nowoczesnej powierzchni. Jeden z nich składał się będzie z piętnastu kondygnacji, a drugi z sześciu.

Jednocześnie jedna czwarta działki zostanie zaprojektowana jako przestrzeń wspólna do relaksu, rekreacji czy ekspozycji sztuki. Na tym etapie projektu powstanie również dwukondygnacyjny, podziemny parking, który wyposażony zostanie w punkty ładowania samochodów elektrycznych. Obecnie wiadomo również, że w kompleksie wprowadzona zostanie aplikacja Connected by Skanska, która jest autorskim rozwiązaniem tej spółki. Umożliwia ona m.in. wjazd na parking bez tradycyjnej plastikowej karty czy dostęp do budynku za pomocą telefonu.

Zakończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2020 roku, a autorem projektu architektonicznego budynków jest pracownia APA Wojciechowski.

 


Autor: Ola Sopuch
Wizualizacja: Skanska