Wrocław został jednym z 6 miast Europy, w których we wrześniu odbędą się jednodniowe obozy dla zawodników futbolu amerykańskiego, które poprowadzą byli trenerzy NFL i NCAA. To pierwszy taki cykl na naszym kontynencie, a oprócz stolicy Dolnego Śląska gospodarzami będą Barcelona, Mediolan, Innsbruck, Paryż i Novi Sad.

Wrocław ze względu na rozwój futbolu amerykańskiego przez wielu jest uznawany za polską stolicę tej dyscypliny. Najszybciej rozwijający się sport w Polsce przyciąga coraz więcej kibiców, a teraz także zwraca na siebie uwagę Europy i Stanów Zjednoczonych.

– To dla nas ogromne wyróżnienie. Kiedy skontaktowali się z nami przedstawiciele Euro Stop Watch – organizatora obozów, nie mogliśmy uwierzyć, że Wrocław jest w ogóle brany pod uwagę. Nasze plany rozwoju i organizacja klubu przekonały wszystkich i tak oto dołączyliśmy do grona wyróżnionych europejskich miast. Fakt cieszy tym bardziej, że kilka tygodni temu futbol oficjalnie znalazł się w programie World Games 2017 – opowiada Jakub Głogowski, menedżer generalny Panthers Wrocław

W rozmowach bardzo pomógł fakt nowego boiska przy ul. Lotniczej, które powstaje dzięki zeszłorocznemu budżetowi obywatelskiemu i pomocy miasta Wrocław – Cieszymy się, że możemy pokazać wszystkim mieszkańcom, że ich głosy nie idą na marne. Chcemy, aby obóz, który odbędzie się 21 września był pierwszą z wielu międzynarodowych imprez, które odbędą się na naszym nowym obiekcie – dodaje Jakub Głogowski.

– Do Wrocławia przyjedzie aż 8 trenerów, którzy mają za sobą co najmniej 30 lat doświadczenia w futbolu na najwyższym poziomie.  Wśród nich m.in. Steve Crosby – były gracz New York Giants i trener 5 drużyn NFL i Rex Norris, który był członkiem sztabu trenerskiego kolejnych 3 drużyn. – Ciężko uwierzyć, że takie osoby przyjadą do Wrocławia, by uczyć naszych zawodników. Futbol jest obecny w Polsce dopiero od 9 lat, kiedy w innych krajach ligi istnieją nawet trzy dekady. To na pewno kolejny krok w rozwoju dla naszej dyscypliny – mówi Patrycja Moczulska, prezes Panthers Wrocław.

Zaplanowane na 21 wrześnie zgrupowanie znakomicie wpasowuje się w trwające przygotowania do World Games 2017, na których futbol amerykański ma szansę być jedną z dyscyplin na zaproszenie miasta gospodarza. Sponsorem cyklu jest znana amerykańska marka Under Armour, co na pewno podnosi rangę  imprezy.

Zadowolenia z projektu nie kryją też organizatorzy.

– To dla nas pierwszy taki cykl organizowany na terenie Europy. Wybór miast nie był łatwy, ale widząc rozwój futbolu amerykańskiego w Polsce, a w szczególności we Wrocławiu, zdecydowaliśmy, że będzie to znakomite miejsce, by zrealizować nasz projekt. Liczymy, że impreza pomoże także w promocji World Games 2017, na których będzie obecny również futbol – mówi Francisco Julan, jeden z organizatorów Euro Stop Watch Football Camps.

W obozie weźmie udział maksymalnie 200 zawodników, którzy przyjadą do Wrocławia z całej Polski, a być może też z zagranicy. Koszt uczestnictwa to 75 euro. W ramach tej opłaty zawodnicy poza udziałem w zgrupowaniu, otrzymają także ubrania firmy Under Armour. Aby zgłosić swój udział, należy wypełnić formularz.

Źródło | Panthers

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKosynierzy kończą rundę w Oświęcimiu
Następny artykułX MANDALA FESTIWAL
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.