Na wystawę w Galerii Otwartej (Aleja Bielany) składają się prace z lata 2011-2016. Wśród nich jedne najbardziej znanych dzieł artysty: „Pinokio w podróży”, „Małpa rządzi”, czy „Dziecko ufoludka”.

Piotr Saul silnie przywiązany jest do stylistyki street artu, do którego należą też m.in. jego „Misiu”, „Parówkowy stwór”, „Gostek”, czy „Miki coś kombinuje”. Inspiracji poszukuje jednak nie w samej popkulturze (jak jego nauczyciel Krzysztof Skarbek), ale raczej w tym, co się z nią dalej dzieje. Interesują go narodziny cyberprzestrzeni i sfera wirtualna. Jako uważny obserwator rzeczywistości wchodzi z nią w dialog. Łącząc malarstwo z rzeźbą i radość z agresją wciąż przekracza granice.

Wystawa w Galerii Otwartej będzie trwała do 30 kwietnia. (zdjęcia w galerii przewijanej na górze)


PIOTR SAUL (1986) – Artysta wizualny, muzyki tancerz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocław na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów (dyplom z dwoma aneksami: malarskim i multimedialnym u prof.Andrzeja Basaja, prof. Wiesława Gołucha oraz prof. Krzysztofa Skarbka). Obecnie asystent w pracowni malarskiej prof. K . Skarbka na Wydziale Malarstwa i Rzeźby tejże uczelni. Członek ZPAP oraz Grupy Kotlina Kru. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem oraz organizacją wystaw oscylujących wokół tematyki street artu i nie tylko. Inicjator zespołu „Me Myself And I”. Brał udział w takich programach telewizyjnych jak: You Can Dance 4 oraz Mam Talent 3 wraz z zespołem dostał się do finału. Od 14 lat zajmuje się Beatboxem oraz tworzy własne kompozycje muzyczne. Brał udział w wielu koncertach i festiwalach na terenie całego kraju, m.in. Era Nowe Horyzonty, SlotART Festiwal. Współpracuje również z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Członek ZPAP oraz Grupy Kotlina Kru.

Autor | DEG

  • Zdjęcia | Katarzyna Bagińska
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFilmy w sam raz na Wielkanoc
Następny artykułWrocław Lwów
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.