Przeżyj prawdziwą przygodę na Odrze. W sobotę, 10 września Klub Sportów Wodnych i Rowerowych „Pegaz” organizuje spływ do Portu w Urazie. Trasa ma 23 km.

Radna Renata Granowska uważa, że w kajaku na Odrze można świetnie spędzić czas. Na razie jeszcze nie wiadomo, czy razem z Maciejem Zielińskim popłyną do Portu Uraz / fot. DW

Aby wziąć udział w imprezie nie jest wymagane posiadanie karty pływackiej. Zachęcamy mieszkańców i turystów naszego miasta do uczestnictwa. Celem spływu jest popularyzacja rzeki Odry jako miejsca dla rekreacji i aktywnego spędzania czasu. Trasa spływu wynosi 23 km, jest malownicza i atrakcyjna, z pokładu łódki będzie można obejrzeć dawną stocznię Caesar Wollheim, nowo oddany do użytku Most Rędziński oraz ruiny Zamku w Urazie. W Porcie odbędzie się biesiada przy ognisku. Powrót do Wrocławia autokarem.

Spływ ma charakter wyłącznie rekreacyjny; zapraszamy rodziny i dorosłych pragnących z pokładu kajaka zwiedzić odrzańskie zakątki okolic naszego regionu. Impreza współfinansowana przez Gminę Wrocław. – Planujemy, że w spływie może wziąć udział do 90 uczestników – mówią organizatorzy.

 

PROGRAM SPŁYWU:

 12:00 – 13.30 potwierdzanie zgłoszeń, zgłoszenia;
– 14.00 – rozpoczęcie spływu
– 16.00 – 16.30 przewidywany czas dopłynięcia do portu w Urazie
– 16.30- 19.00 biesiada w Porcie Uraz przy ognisku;
– 19.00 – odjazd autokaru z pierwszą turą uczestników 

 

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Uczestnikiem spływu może być każda osoba dorosła oraz nieletni pozostający pod opieką dorosłych w czasie trwania imprezy.

Zgłoszenia: przyjmowane od 20 sierpnia do 9 września 2011 r.
– w formie elektronicznej na stronie www.pegaz.wroc.pl
– osobiście w biurze KSWiR PEGAZ przy ul. Pasterskiej 2 we Wrocławiu.

Opłata za uczestnictwo wynosi 50 zł od osoby. W cenie przewidujemy udostępnienie kajaków, kapoków i wioseł, przejście przez śluzę i opiekę asekuracyjną.

Opłaty należy wnosić na konto 13 1940 1076 3023 5139 0000 0000 lub w biurze klubu przy ul. Pasterskiej 2
(deg)