Ivo Pesak, bo tak nazywał się czeski piosenkarz i klarneciasta, który wcielił się w postać krwiożerczego Jożina z Bazin miał 66 lat. Zmarł w praskim szpitalu w wyniku komplikacji po operacji wszczepienia bypassów.

Ivo Pesak publiczności w Polsce będzie się kojarzył przede wszystkim z Jożinem z Bazin

Pesak regularnie występował też w czeskich programach satyrycznych. Od lat związany był natomiast z zespołem „Banjo Band”  innego czeskiego satyryka Ivana Mladka. Nagrana pod koniec lat 70-tych piosenka swój renesans przeżyła przed trzema laty, gdy stała się niezwykle popularna w Polsce. Nucił ją prawie każdy, więc czeski zespół rozpoczął nawet koncertowanie w naszym kraju. Ludzie przychodzili tłumnie przede wszystkim, żeby wysłuchać „Jozina z Bazin” i zobaczyć jak Ivo Pesak go udaje. Już, gdy wchodził na scenę wszyscy klaskali.

Jeden z moich znajomych napisał dzisiaj na swojej fejsbukowej tablicy:

Ivo Pesak nie żyje 🙁 Nic już nie będzie jak dawniej

 

Na szczęście pozostało nam wspomnienie wielkiego przeboju i niezapomniane jego nagranie wideo. W roli Jożina z Bazin Ivo Pesak. Obejrzyjcie to jeszcze raz, żeby uczcić tego niezapomnianego artystę.

 

 

(deg)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Rusza budowa GEOcentrum Politechniki Wrocławskiej
Następny artykuł– MikroCity Wrocław [VIDEO]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.