W dniach 13, 14 i 15 października o godz. 10:30 na Scenie Ciśnień pokażemy spektakl Kingi Maciejewskiej, który miał premierę na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w ramach Nurtu OFF.

Bajka dla dzieci w nurcie OFF to wyjątkowe zjawisko. Reżyser Kinga Maciejewska wykonała ogromną robotę biorąc się za spektakl dla maluchów. Wiadomo, że dziecięca publiczność jest tą najtrudniejszą. Bo na gorąco oddaje emocje. „Przytula stracha” opowiada o drużynie trójki przyjaciół (w tych rolach: Mateusz Grabowski, Dagmara Włoszek, Klaudia Lewandowska) walczącej ze strachem i potworami przy pomocy fantastycznej maszyny. Świetna scenografia, kostiumy, lalki potworów i muzyka na żywo dopełniały całości. Najważniejsze w takich chwilach to poczucie, że młodzi widzowie dobrze się bawią. A to wiadomo, po entuzjastycznych reakcjach: Tam jeśt potwól! Uwazajcie! Za wami! „Przytul stracha” to godzina dobrej zabawy. Nie tylko dla dzieci.

„Przytul stracha” to spotkanie z dziećmi we wspólnym działaniu teatralnym. Za pomocą piosenek opartych na wierszach Małgorzaty Strzałkowskiej i prostych lalek, wyjętych z estetyki dziecięcych rysunków, wspólnie oswajać będziemy paskudy, potwory, poczwary i inne straszydła dziecięcej wyobraźni. Pomagać nam w tym będzie specjalna Drużyna Antystrachów, która zabierze dzieci do swojej bazy.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku siedmiu lat, ale z uwagi na angażujący publiczność charakter łatwo będzie mógł się w nim odnaleźć zarówno czterolatek, jak i dziesięciolatek.

*

[informacja color=”szary”]Teatr Muzyczny Capitol
PRZYTUL STRACHA

scenariusz i reżyseria: Kinga Maciejewska
muzyka i kierownictwo muzyczne: Przemysław Michalak
scenografia, lalki, kostiumy: Barbara Szymczak, Anna Rymarz

obsada:
Strachotropicielka – Klaudia Lewandowska
Nietchórzka – Dagmara Włoszek
Stach Antystrach – Mateusz Grabowski
DJ Szparag – Przemysław Michalak

Premiera: 24 marca 2015
Najbliższe spektakle: 13-15.10.2015, godz. 10:30
[/informacja]

 

Zdjęcie: Łukasz Giza / Teatr Muzyczny Capitol