Brązowy medal Nowackiej jest 9 zdobytym dla Polski na tych igrzyskach olimpijskich i 300 na wszystkich IO. Polka miała szanse nawet na złoto. Była liderką przed dwoma ostatnimi konkurencjami, ale straciła je po walce i ostatecznie dotarła na trzecim miejscu. I ustanowiła swój życiowy rekord.

Nowacka prowadziła po szermierce. W pływaniu na dystansie 200 metrów stylem dowolnym była 16., ale to pozwoliło jej utrzymać prowadzenie. Po trzeciej konkurencji, którą była bonusowa szermierka, wciąż miała 12 punktów przewagi nad Clouvel z Francji. Jazdę konną nasza zawodniczka zakończyła na 9. miejscu i niestety straciła w biegu ze strzelaniem.

Zwyciężyła Australijka Chloe Esposito – bijąc olimpijski rekord, a drugie miejsca zajęła Elodie Clouvel (Francja).

*

Wcześniej złoto dla Polski wywalczyły: Anita Włodarczyk (rzut młotem) oraz duet Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, (wioślarstwo, w dwójce podwójnej); srebro: Marta Walczykiewicz (kajakarstwo w kategorii K2 na 200 m) i Piotr Małachowski (rzut dyskiem), a brąz: Monika Michalik (zapasy, styl wolny, kat 63 kg), Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska (wioślarstwo, czwórka podwójna), Beata Mikołajczyk i Karolina Naja (kajakarstwo, konkurencja K2 na 500 m) oraz Rafał Majka (kolarstwo, w wyścigu ze startu wspólnego).