One Love Sound Fest już po raz 13 zagra we Wrocławiu. Impreza przez ponad dekadę ewoluowała na największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie. Start już 19 listopada w Hali Stulecia.  

Artyści zjadą do Wrocławia z najodleglejszych zakątków świata. Publiczność będzie więc miała możliwość posłuchać najciekawszych brzmień reggae, roots, dub, ragga, hip-hop, dancehall, world music oraz cyfrowych eksperymentów.

– Kiedy rozmawialiśmy z kuratorami Europejskiej Stolicy Kultury jak powinien wyglądać program, poza kreacją nowych rzeczy, które zgłaszały środowiska artystyczne, w tym muzyczne, też znaleźliśmy szansę dla tego festiwalu – mówi Krzysztof maj, dyrektor ESK. – Postanowiliśmy pomóc znanym wrocławskim markom na zaistnienie w Europie. One love Fest ma zawsze pozytywną energię, przez lata jego trwania nie było żadnej bójki, awantury.   Idlatego chcieliśmy by znalazł się właśnie w programie ESK i pokazać, tę dobrą, miłą stronę Wrocławia – dodaje Krzysztof Maj.

W czasie festiwalu Masajah zaprezentuje materiał z jego najnowszej płyty, której premiera miała mieć miejsce 21 października. Z przyczyn niezależnych od artysty proces ten  niestety jeszcze się przedłuży. Jak sam mówi One Love Fest, jest dla niego szczególnym miejscem i czasem.

– To jest dla mnie bardzo ważny festiwal, pomagałem przy jego tworzeniu – mówi Mesajah – Manuel Rengifo Diaz. – On odbywa się praktycznie na moim podwórku. Czuję się odpowiedzialny za tych ludzi, którzy przyjeżdząją, staram się aby artyści czuli się jak u siebie w domu. Staram sie też zawsze zrobić coś ważnego dla siebie, tym razem zaprezentuję swoją  płytę, już czwartą. Tak ten czas leci – dodaje Mesajah.

 

POGRAM

SCENA GŁÓWNA 

– Capleton (Jamajka)
– Nneka (Nigeria)
– Balkan Beat Box (USA/Izrael)
– Lee Scratch Perry & Pura Vida 80th Birthday Show (Jamajka/Belgia)
– MESAJAH (Polska)
– Eastwest Rockers (Polska)
– Damian Syjonfam (Polska)

SCENA SOUNDSYSTEMOWA 

– Mad Professor (Wielka Brytania)
– Sugar Cane Experience – RAPHAEL, Lion D, JAH SUN, BIZZARRI SOUND (Włochy/USA)
– Randy Valentine (Wielka Brytania/Jamajka)

-Zjednoczenie Soundsystem (Polska)
– TaLLib (Polska)
– PAXON (Polska)
-Bass Aid Sound System ( Polska)

oraz

Foliba & Special Guests (Polska)
Prowadzenie: Maken & 27 Pablo

CENY BILETÓW
– 90 zł od 1.10.2016 do 31.10.2016
– 100 zł od 1.11.2016 do 17.11.2016
– 120 zł w dniu Festiwalu

GOLDEN VIP TICKET
– 130 zł od 1.10.2016 do 31.10.2016 (lub do wyczerpania puli)
– 140 zł od 1.11.2016 do 17.11.2016 (lub do wyczerpania puli)
– 160 zł w dniu Festiwalu

Bilety są dostępne również: www.onelove.pl oraz w całej Polsce w sieci sprzedaży Ticketpro m.in. Empik, Media Markt i Saturn.

 

Autor|Sabina Misakiewicz